שתף קטע נבחר

כך פותו נוכלים לשחזר מערכון של מונטי פייטון

גולש שנמאס לו מה"עוקץ הניגרי", החליט להשפיל את הנוכלים בדרך מקורית במיוחד: הוא דרש מהם להצטלם כשהם מבצעים את מערכון התוכי המת של מונטי פייטון

כסף גדול גורם לנוכלים להיראות אדיוטים. צמד עבריינים שניסה לרמות קורבנות תמימים באמצעות התחזות לחולה סופני בדואר האלקטרוני פותו לבצע מחדש את המערכון "התוכי המת" (The Dead Parrot") הקלאסי של חבורת מונטי פייטון

, כך מדווח מגזין TheAge האוסטרלי.

 

מייקל בארי, בעל האתר 419eater, הנלחם ומתעד נסיונות לנוכלות דרך הרשת, קיבל הודעה מסוג "העוקץ הניגרי", בה חולה סופני הגוסס מסרטן, כביכול, מבקש לתרום את רכושו לצדקה, ובתמורה לעזרה שיקבל, יספק לנמען ההודעה חלק מהכסף, על פי ההבטחה.

 

בארי החליט לענות לנוכלים במטבע שלהם, והתחזה במכתב התשובה למנכ"ל חברת הפקת וידאו גדולה. הוא סיפר לצמד כי הוא מחלק מלגות לאנשים מרחבי העולם המצטלמים בווידאו כשהם מבצעים סצינות מפורסמות מהטלוויזיה והקולנוע.

 


(הביצוע המחודש)

 

הפושעים סברו כי זיהו הזדמנות להתעשרות מהירה, ובלי להתמהמה יותר מדי למדו בעל פה את התסריט של המערכון המפורסם, הצטלמו מבצעים את המערכון בחנות מכולת מקומית, ושלחו את הסרטון בחזרה לבארי. הוא מצדו הזדרז להעלות את הסרטון לאתר שיתוף הווידאו YouTube לפני שבועיים, שם רשם יותר מ-40,000 צפיות.

 

"העוקץ הניגרי"

גולשים רבים קיבלו הודעות דואר אלקטרוני מסוג "העוקץ הניגרי", המבטיחות לנמענים לקבל סכומים גבוהים של כסף שהתקבלו בירושה, או בדרך אחרת, אם רק יעבירו לשולח, המזדהה כצאצא למלוכה הניגרת בדרך כלל, סכום סמלי של אלפי דולרים ל"טיפול בבירוקרטיה".

 

רוב האנשים מוחקים את ההודעות הללו וממשיכים בשגרת חייהם. אלה שלא מוחקים את ההודעות ההלו מתחלקים לשניים: אנשים שעדיין מאמינים משום מה שיתעשרו מהר ושולחים כסף, וה-Scambaters, "ציידי נוכלים", בתרגום חופשי.

 

ציידי הנוכלים מתנקמים

אותם ציידים משחקים פני תמימים, משתפים פעולה עם הנוכלים, ומתחייבים להעביר את הכסף מידית. הציידים פועלים במטרה להתיש את הנוכלים, ללמד אותם לקח, ובעיקר לגרום להם לבזבז מכספם ומזמנם באמונה שבסופה של כל הטרחה ירוויחו את כספו של ה"קורבן".

 

במקרים אחרים מתעדים הציידים את השיחות ומפרסמים הקלטות של שיחות או תכתובות דואר אלקטרוני מצחיקות במיוחד, ובעבר הועלה אפילו מחזמר שתסריטו התבסס על אחת התכותבות הללו. במקרה קודם בארי גרם לנוכל לגלף מעץ מקלדת של מחשב קומודור 64.

 

הוא הצליח לשכנע את הנוכל "ג'ון בוקו" מחוף השנהב לגלף לוח מקשים מעץ של מחשב קומודור 64. בוקו האמין כי בכך הוא עשוי לזכות במלגה המיועדת לאמנים צעירים ומבטיחים ממדינות מתפתחות. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'ון קליז ממונטי פייטון. השראה
מומלצים