שתף קטע נבחר

הסטארט אפ איידיסיה: עסקה ראשונה עם אלדין

איידיסיה התקשרה עם חברת אבטחת המידע אלדין בעסקה ראשונה בגובה של כמיליון שקל. יעקב פרי מונה ליועץ מיוחד למועצת המנהלים של איידיסיה; מעריך: "שוק הביומטריה צפוי לצמוח ל-4 מיליארד דולר בשנת 2010"

חברת הסטארט אפ איידיסיה (IDesia) מקיסריה,המתמחה בפיתוח פתרונות הדור הבא לזיהוי ביומטרי ונוסדה רק לפני כשנתיים, התקשרה עם חברת אבטחת המידע אלדין בעסקה ראשונה בגובה של כמיליון שקל.

 

בנוסף הודיעה החברה על מינויו של יעקב פרי, יו"ר בנק מזרחי-טפחות ולשעבר מנכ"ל סלקום וראש השב"כ, ליועץ מיוחד למועצת המנהלים של איידיסיה. פרי אומר, כי "איידיסיה היא מסוג החברות שסוללות דרכים חדשות בשוק העולמי ומטביעות בו חותם לשנים רבות".

 

פרי הוסיף כי "שוק הביומטריה צפוי לצמוח מהיקף של מעל מיליארד דולר היום לכ-4 מיליארד דולר בשנת 2010 ויהווה ציר מרכזי של עולם האבטחה. לפתרון הביומטרי הייחודי של איידיסיה יש פוטנציאל כלכלי גדול יותר מכל פתרון אחר הקיים היום בשוק. בשל מאפייניו הייחודיים ניתן יהיה לשלבו במגוון רחב של יישומי מסחר וצרכנות שישמשו את הקהל הרחב באמצעות מגוון של מכשירי קצה כמו טלפונים סלולריים, כרטיסים חכמים, מחשבים ועוד. איידיסיה מגיעה לשוק בתיזמון מצוין ויש לה פוטנציאל כמעט בלתי מוגבל".

 

גודל השוק הביומטרי בו פועלת איידיסיה בשנת 2006 מוערך בכ- 1.6 מיליארדי דולרים. האנליסטים שותפים להערכה שהשוק יעבור 4 מיליארד דולר לקראת סוף העשור הנוכחי.

 

הפיתרון של איידיסיה Biodynamic Signature (BDSTM) מהווה פריצה טכנולוגית לזיהוי ביומטרי, מבוסס על האותות החשמליים הדינאמיים של הגוף. הפיתרון BDSTM ישולב בדורות הבאים של מוצרי ה- eToken של אלדין. ה-eToken הוא רכיב חומרה קטן, המתחבר לשקע ה-USB של המחשב ומאפשר כניסה מאובטחת.

   

מנכ"ל איידיסיה, ברוך לבנון, אומר, כי "עסקת אלדין מהווה יריית פתיחה במימוש אסטרטגיית השיווק והמכירות שלנו, המתבססת על הסכמי OEM ושיתופי פעולה בשווקים ורטיקאליים. בתחילת 2007 נתחיל ביישומה של תוכנית "IDesia  Alliance" המיועדת לקבוצה נבחרת של מובילים בינלאומיים שיישמו את הטכנולוגיה של איידיסיה במוצרים שונים. השקת המוצר המסחרי הראשון מתוכננת במחצית 2007".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן מיקא
יעקב פרי. רואה פוטנציאל
צילום: חן מיקא
מומלצים