שתף קטע נבחר

וירוס מסוג תולעת משתולל ב-MSN Messenger

ביומיים האחרונים מקבלים משתמשי תוכנת המסרים המידיים של מיקרוסופט הודעה מוזרה עם קישור להורדת קובץ EXE

משתמשי תוכנת המסרים המידיים MSN Messneger קיבלו ביומיים האחרונים הודעות מוזרות מחברי הרשימה שלהם, המפנות אותם לאתר ולהורדה של קובץ מסוג EXE.

 

הגולשים מקבלים הודעות שנשלחו כביכול על ידי חברים (שבדרך כלל לא מודעים לכך שהן נשלחו מהם), עם הכיתוב "Look at this", או "party pictures" וקישור לאתר עם כתובת ארוכה וחסרת משמעות כמו desinjertionkdetunhdase, הקישור המפנה לקובץ להורדה בשם imp.exe.

 

וירוס שמפיץ את עצמו

מדובר, ככל הנראה, בווירוס מסוג תולעת המפיץ את עצמו דרך רשימות התפוצה. חלק מתוכנות האנטי-וירוס זיהו את הוירוס כמוטציה של ה-Stration שכבר הפיץ את עצמו ברשת מספר פעמים בחודשים האחרונים, והפיץ עצמו גם דרך תוכנת ה-ICQ בחודש אוקטובר שנה שעברה.

 

ניסיון העבר מלמד כי מטרות וירוסים מסוג זה הוא להזיק למחשבים שנדבקו, או להשתמש בהם כצבא זומבים בעת תקיפות על שרתים ואתרים גדולים.

 

מה עושים?

בדומה לווירוסים האחרים מסוג זה, ההוראות הן זהות:

 

  • להתעלם מהודעות לא מוכרות או חשודות (כאלה המגיעות מחברים אך ללא שום דברי הסבר, או מחברים ברשימה שלא הייתם איתם בקשר הרבה זמן) ופשוט לסגור אותן.

 

  • להימנע מהורדה למחשב ופתיחה של קבצים בלתי מוכרים, או כאלה שמגיעים ממקורות לא מזוהים. בכל מקרה מומלץ להפעיל סריקה של תוכנות אבטחה על כל קובץ חדש המגיע למחשב - גם אם הוא ממקור ידוע.

 

  • עדכנו ודאגו להפעלה רציפה של תוכנות האנטי וירוס, אנטי ספאם ומערכות ה-Firewall המותקנות על המחשב, והריצו סריקה מלאה על כל הקבצים שבמחשב באופן תדיר.

הדיווח הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים