שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תפסנו את פיאט בניסויים

  אבות הטיפוס של פיאט היו בדרך למסלול הניסויים, אנחנו היינו באותה דרך. אתם מקבלים תמונות ריגול, היבואן זוכה לבשורות מעודדות

  טורינו שבצפון איטליה היא הרבה יותר מעיר תעשייתית חשובה. זה הבית האמיתי של פיאט, המגרש הפרטי שלה ומרכז העצבים של הקונצרן האיטלקי. הכל כאן חי, נושם ופועם פיאט. מכאן מתחילות כל תוכניות הפיתוח החשובות. ולכן כדאי תמיד להסתובב עם מצלמה דרוכה, כי אבות טיפוס של דגמים עתידיים עשויים להופיע לפתע מולך. זה בדיוק מה שקרה לנו על הכביש המקיף של טורינו, כאשר את המראה מלאה במהירות מכונית לא מזוהה, עם יריעות הסוואה וסרטי הדבקה שחורים.


  גרסה ספורטיבית לפיאט בראבו. כאן קצת לפני פורים... (אלי שאולי)

   

  צמד המכוניות של פיאט שנקלטו בעדשה ומופיעות כאן, היו בדרכן למסלול הניסוי "בלוקו" שנמצא לא הרחק, בדרך למילאנו. המהירות בה נסעה חמש הדלתות רמזה כי מאחורי פסי הפלסטיק השחור מסתתרת גרסה ספורטיבית צפויה לבראבו, שתכונה כך אנחנו יודעים "אבארט" ותופיע בסוף הקיץ. המנוע יהיה ה-1.8 ליטר החדש של פיאט, הנמצא בשלבי פיתוח אחרונים. כאן הוא ישודך למגדש טורבו וההספק המרבי צפוי לנוע בין 180 ל-200 כ"ס. יריעות ההסוואה באות להסתיר איפור קרבי יותר שתקבל הבראבו הספורטיבית.

   

  ואם כבר בראבו, כדאי להזכיר כי פיאט ממשיכה לפתח את הפרויקט ולעדכן את תוכניותיה. כך מצפים האיטלקים להציג תוך כשנה גם גרסה אוטומטית. בניגוד לתוכנית המקורית שגרסה כי היא תצויד במנוע 1.8 ליטר, התכנית כעת היא לעשות שימוש ביחידת ה-1.6 שתוצג בלינאה. מבחינת היבואן המקומי מדובר בבשורה מצוינת. אגב, בניגוד לעבר, הפעם לא ימתינו בפיאט לתיבה אוטומטית - שיווק הבראבו יחל בדצמבר עם גרסאות ידניות.


  לינאה חדשה, עדיין עם יריעות הסוואה מסביב (אלי שאולי)

   

  המכונית היותר-משפחתית שמתחבאת מאחורי תחפושת, היא למעשה הלינאה החדשה והכל-כך חשובה לשוק המקומי. הגרסה האירופאית כבר נחשפה בטורקיה, אולם האחוריים הכבדים יותר (שמזכירים דווקא לנצ'יה) מלמדים על-כך שמדובר כנראה בגרסה לשווקים אחרים. הלינאה תיוצר בתורכיה, רוסיה ברזיל, הודו וסין, ולפחות במקרה של פס הייצור בשלוש האחרונות, יהיה שוני חיצוני במראה החיצוני לעומת האחות הטורקית שתגיע אלינו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מכונית מחופשת: לא מראה שגרתי
  צילום: אלי שאולי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים