שתף קטע נבחר

ארה"ב: נאס"א פיטרה את האסטרונאוטית נובאק

ניסיון החטיפה שבו מואשמת האסטרונאוטית ליסה נובאק עלה לה ביוקר. חודש לאחר שהוגש נגדה כתב אישום באשמה שניסתה לחטוף אישה אחרת שהתחרתה איתה על ליבו של אסטרונאוט עמית, החליטה סוכנות החלל האמריקנית לפטרה. עם זאת, מנאס"א הובהר כי הפיטורין אינם משום הכרה באשמתה של נובאק

האסטרונאוטית ליסה נובאק פוטרה אתמול (ד') מנאס"א, חודש לאחר שהוגש נגדה כתב אישום על ניסיון חטיפתה של אישה שהתחרתה עימה על ליבו של אסטרונאוט אחר.

 

נובאק (43), סרן בחיל הנחתים האמריקני, נשואה ואם לשלושה ילדים, היא מומחית לרובוטיקה שמשימתה האחרונה בחלל היתה ביולי האחרון. היא הואשמה כי התחפשה ובאיומי אקדח אוויר ותרסיס פלפל התעמתה עם קולין שיפמן, משום שסברה כי היא מתחרה על ליבו של עמיתה לעבודה, האסטרונאוט וויליאם אופלין. בשל חשיפת הפרשה והגשת כתב האישום, הוחלט בנאס"א לקרקע את נובאק ל-30 יום.

 

בכירים בנאס"א ציינו כי פיטוריה של נובאק לא מעידים על כך שסוכנות החלל האמריקנית סבורה שנובאק אשמה. הסוכנות הוסיפה עם זאת כי אין לה מנגנון אדמיניסטרטיבי להתמודד עם האישומים שהוגשו נגד נובאק. ההיסטוריון רוג'ר לאוניוס מסר לסוכנות הידיעות איי.פי כי פיטוריה של נובאק הם הפעם הראשונה שנאס"א מפטרת את אחד האסטרונאוטית שלה באופן פומבי. לדבריו, נובאק היא גם האסטרונאוטית הראשונה שהוגש נגדה כתב אישום.

 

נובאק האמינה כי שיפמן ואופלין מנהלים יחסים רומנטיים וכאשר נודע לה ששיפמן תגיע לאורלנדו כדי לפגוש אותו, נסעה לשם מיוסטון, מרחק של כ-1,500 ק"מ, כדי להתעמת עימה. מהחקירה עולה כי נובאק כה מיהרה להגיע לאורלנדו, עד

שהחליטה לעטות חיתולים חד-פעמיים במהלך הנסיעה, רק כדי שלא תיאלץ לעצור בדרך.

 

על פי כתב האישום, ריססה נובאק את שיפמן בתרסיס פלפל דרך חלון המכונית. במכוניתה גילתה המשטרה אקדח, סכין וצינורות מגומי. נובאק כפרה באישומים נגדה. היא שוחררה בערבות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נובאק עם מעצרה
צילום: איי פי
נובאק בימים יפים יותר
צילום: איי פי
מומלצים