שתף קטע נבחר

המשטרה על סרטון גניבה: "פה זה לא CSI"

הקטנוע של יוני מנקר מירושלים נגנב מחניון במקום עבודתו. הוא הביא למשטרה סרטון אבטחה שבו תועדו הגנבים, אך הם לא ממהרים והציעו לו להגדיל בעצמו את התמונה שצולמה. השוטרת: "מה זה נראה לך פה CSI, לוחצים שני קליקים ומזהים את הפרצוף?"

CSI: ירושלים. הקטנוע נגנב, הגנבים צולמו והמשטרה מבקשת עזרה טכנית מבעל הקטנוע הגנוב. ביום שני נגנב הקטנוע של יוני מנקר, מהחניון של מקום עבודתו, בהר חוצבים בירושלים. לאחר כמה שעות הוא הגיע לתחנת המשטרה במגרש הרוסים כדי להגיש תלונה, לשוטרים הוא הציג את רגע הגניבה שנקלט בעדשת מצלמת האבטחה. במשטרה התקשו לזהות את מספר הקטנוע של הגנבים, ושלחו את מנקר לחדד בעצמו את התמונה במעבדה. המשטרה מגיבה: החקירה נמשכת.

 

על מה שאירע ביום הגניבה סיפר מנקר: "ירדתי מהמשרד לחניון ולא מצאתי את הקטנוע. תוך כמה שניות הבנתי שהוא נגנב. הלכתי לתחנת המשטרה ואמרתי שמחר בכוונתי להציג את הסרט ממצלמת האבטחה והם אמרו אין בעיה. שאלתי את השוטר שרשם את התלונה - מה הסיכויים שימצאו את הקטנוע? הוא ענה שהסיכויים אפסיים".

 

למחרת בבוקר הגיע מנקר למקום עבודתו, שם הוא צפה ברגע הגניבה כפי שנקלט במצלמת האבטחה. "ראינו בסרטון שהגנבים מגיעים, מחכים ולוקחים את הקטנוע שלי. הייתי בטוח שבגלל שהסרטון באיכות טובה המשטרה תצליח לאתר את האופנוע והגנב. לקחתי למשטרה את הדיסק עם סרט האבטחה, אבל השוטרת שצפתה בסרטון אמרה שאי אפשר לראות בבירור את פניו של הגנב. היא קראה לעוד שני בלשים שייצפו בסרטון. אחד מהם הציע לזהות את הגנב לפי המעיל, למרות שלדעתי הפנים שלו נראות בבירור". 

 

בשלב זה הציע מנקר לשוטרים להיעזר באמצעים טכניים על-מנת לזהות את החשוד. "השוטרת אמרה לי שהיא הגדילה את המסך, אבל לא רואים כלום. היא הציעה לי שאדאג באופן עצמאי לחדד את הסרטון באמצעים טכנולוגיים. לא הבנתי למה אני צריך לעשות את העבודה שלהם? בתגובה השוטרת אמרה לי 'מה זה נראה לך פה CSI (סדרת משטרה על צוותי זיהוי פלילי - מ.ר) , לוחצים שני קליקים ומקבלים תמונה עם המספר ומזהים את הפרצוף?"

 

על תחושתו מהטיפול המשטרתי בתלונתו, הוא אמר: "יצאתי בתחושה שהשוטרת סתם מעבירה את הזמן עד הפנסיה, שלא איכפת לה כלום ולא מעניין אותה מגניבת הקטנוע. כשיצאתי משם כעסתי על המשטרה יותר מאשר על הגנב. הגנב יודע שאם הוא יגנוב, אף אחד לא ירדוף אחריו, לא המשטרה ולא חברות הביטוח. הוא יכול להיכנס כל יום לחניון ולגנוב אופנוע מבלי שהמשטרה תעשה דבר. המשטרה לא עושה כלום והגנבים חוגגים".

 

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה: "המתלונן התבקש להשאיר עותק מהסרט שצולם לצורך בדיקה, בניסיון לעלות על זהות החשודים בגניבה. מבדיקת הסרט נמצא כי לא ניתן לזהות את מספר האופנוע, גם לא בתנאי מעבדה. המתלונן טען בפני השוטרים כי הוא יכול לעשות זאת בעצמו ואף נשאר בידו עותק נוסף. הסרט הופץ ביחידות המשטרה בירושלים ומחוצה לה והחקירה נמשכת".

 

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האופנוע של מנקר עליו רוכב החשוד
מומלצים