שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דוקאטי מציגה: יותר כוח

  גם אתם הייתם משוכנעים שולנטינו רוסי ינצח את המירוץ הראשון? כולם היו, למעט קייסי סטונר וקבוצת דוקאטי, שזכו בניצחון מרשים במירוץ פתיחת עונת המוטו-GP. מעולה

  איזו פתיחה מטורפת לעונת המוטו-GP. היינו משוכנעים שולנטינו רוסי עם הימאהה, לאחר שזינק מהעמדה הבכירה, ינצח במירוץ? טעינו. היינו משוכנעים שהונדה תציע יתרון כלשהו בתחום כוח מנוע ה-800 סמ"ק החדש, אותו פיתחה כנראה לפני כולם? אז היינו. חשבנו שהקרב יהיה בין חבורת הונדה לצמד ימאהה? הצחקנו את דוקאטי. ואם כבר הקבוצה האיטלקית, קפירוסי אמור היה לשאת את דגל הרוכב הבכיר, לא כך? ממש לא.


  קייסי סטונר עם הדוקאטי - גם רוסי הגדול לא הצליח למנוע ממנו ניצחון מוצדק

   

  כרגיל, כמעט

  בעצם, מקצי האימון וקביעת הזמנים אמורים היו להבהיר שזה לא הולך להיות מירוץ רגיל. רוסי אמנם עשה את הקסם הרגיל, ובשניות האחרונות של מקצה הזמנים קבע את זמן ההקפה הטוב ביותר, חמש אלפיות מהיר יותר מקייסי סטונר המפתיע עם הדוקאטי. דני פדרוסה וניקי היידן עם ההונדות לא הצליחו לקבוע זמנים כה מהירים, אבל כולם היו משוכנעים שלהונדה יהיה מה לשלוף מהכובע במירוץ עצמו.

   

  אבל השפן היה דווקא של דוקאטי. רוסי הוביל מהזינוק, סטונר עקף אותו, ומאותו רגע הוכיח כי הקבוצה האיטלקית הבכירה משחררת ממנוע 800 הסמ"ק כנראה הרבה יותר סוסים מיאמהה, הונדה וסוזוקי. האוסטרלי בן ה-21 פתח בכל ישורת, וגם בפניות הארוכות של המסלול המדברי, פער אותו רוסי הרודף לא יכול היה לסגור בחלקים האיטיים יותר של המסלול. שם היה הימאהה מהיר יותר, בעיקר תודות ליציבות מעוררת השתאות תחת בלימה.


  רוסי והימאהה. עוד קצת כוח, והחבילה המוטורית תהיה מוכנה לעונה הארוכה

   

  סטונר הוביל מאמצע המירוץ ועד סופו, כאשר רוסי צמוד אליו לאורך מרבית חלקי המסלול. השניים שמאחור, דני פדרוסה וג'ון הופקינס, שמרו בתחילה על הקצב, אך בשלהי המירוץ נאלצו להאט מעט, כנראה מסיבות של שימור האופנוע. רוסי ניסה פעמים אחדות לעקוף ואף הצליח, אלא שכוח המנוע של הדוקאטי האדיר לא הותיר לו כל סיכוי. פדרוסה סיים שלישי, הופקינס רביעי. מה שנתן לנו ארבעה מותגים שונים וארבע קבוצות שונות בארבעת המקומות הראשונים. מרקו מלאנדרי וקולין אדוארדס הגיעו חמישי ושישי בהתאמה.

   

  ואיפה ניקי היידן, אלוף העונה שעברה אתם שואלים? שמיני, אחרי סוף שבוע מביך ומבולבל מאד עבורו ועם תוצאה מנחמת-משהו לאור היכולת הלא מזהירה שהפגין ההונדה. אנחנו לא מקנאים בו, או באלה שצריכים להיות עכשיו בסביבתו הקרובה.


  הופקינס עם הסוזוקי - תוצאה מצוינת והמון אופטימיות לקראת ההמשך

   

  המרוץ הבא יערך בעוד שבועיים, ב-25.3, במסלול חרז שבספרד.

   

  מרוץ קטאר, תוצאות

   

  1. קייסי סטונר, דוקאטי

  2. ולנטינו רוסי, ימאהה

  3. דני פדרוסה, הונדה

  4. ג'ון הופקינס, סוזוקי

  5. מרקו מלאנדרי, הולנדה

  6. קולין אדוארדס, ימאהה

   

  טבלת הרוכבים

   

  1. קייסי סטונר, דוקאטי, 25 נקודות

  2. ולנטינו רוסי, ימאהה, 20 נקודות

  3. דני פדרוסה, הונדה, 16 נקודות

  4. ג'ון הופקינס, סוזוקי, 13 נקודות

  5. מארקו מלאנדרי, הונדה, 11 נקודות

   

  הכותב הוא עורך אתר האופנועים פול גז

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ולנטינו: עוד טיפטיפה כוח, לא ככה?
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים