שתף קטע נבחר

נפטר העיתונאי איתן מור, בעל המדור "תביעות קטנות"
איתן מור (69) החל את דרכו בעיתוני "למרחב" ו"על המשמר" ומשנת 1964 כתב ב"ידיעות אחרונות". הוא דיווח לראשונה על "הרצח הכפול" ב-1980, פרשת קו 300 ב-1984 ופרשת תת אלוף רמי דותן . בשנים האחרונות הפך למוסד בתחום "תביעות קטנות", מדור שגם פרסם ב-ynet אחרי פרישתו מ"ידיעות אחרונות"

העיתונאי איתן מור נפטר בערב שבת בבית החולים אסף הרופא, אחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. בן 69 היה במותו. בארבע השנים האחרונות כתב מור את מדורו "תביעות קטנות" בערוצי הצרכנות והתיירות של ynet.

 

לכל כתבותיו של איתן מור בערוץ הצרכנות לחץ כאן

לכל כתובתיו של איתן מור בערוץ התיירות לחץ כאן

 

איתן מור נולד בינואר 1938 במושב כפר מעש ליד פתח תקוה. הוריו, אהרון ושרה (מרשינסקי-מור), היו חקלאים עמלים עד יום מותם. את דרכו העיתונאית החל כבר בבית הספר היסודי "הס" בפתח תקוה. המחנך שלו, הסופר חתן פרס ישראל ברוך אורן, עמד על כשרון הכתיבה שלו וכבר בכיתה ו' הציע לו לערוך את עיתון בית הספר.

 

כשהיה בן 12 נבחר ככתב צעיר בעיתון הילדים של אז "הארץ שלנו". הוא גם שלח כתבה לעיתון המשטרה של אז "999" שנושאה הטרדה מינית של ילד. עורך העיתון התפעל מכתיבתו וזימן אותו לפגישה. הוא היה המום שמדובר בילד בן 13. את הצ'ק שקיבל על אותה כתבה, סיפר מור לימים, שמר למזכרת ולא פדה מעולם. "אני חושב שאני נגוע בווירוס העיתונאי", אמר כבר אז להוריו.

 

בעת לימודיו בבית הספר התיכון כתב בעיתוני נוער שונים וכן בעיתון בשם "מוצ"ש", ובמקביל החל לכתוב בשני העיתונים "למרחב" (ביטאון מפלגה בשם אחדות העבודה ) ו"על המשמר" (העיתון של מפ"ם). שניהם כבר לא קיימים כיום.

 

הוא התגייס לנח"ל מוצנח והיה חבר גרעין שיצא להגשמה בקיבוץ עין גדי, ובמקביל כתב לעיתון "במעלה" של הנוער העובד וגם מדי פעם לעיתון "מעריב".

 

יודקובסקי שלח אותו לאשדוד

בתחילת שנות ה-60, אחרי שסיים את שירותו הצבאי הציע לו עורך "למרחב" דוד פדהצור, לשמש כתב בדרום. לעיתים החליף את הכתב בדרום של "ידיעות אחרונות". ב-1964 זימן אותו עורך "ידיעות אחרונות" של אז דב יודקובסקי והציע לו לשמש כתב באשדוד. "אשדוד היא עיר העתיד", אמר לו יודקובסקי, כך סיפר מור.

 

בקיץ 1980 הגיע ראשון לחולות אשדוד שם התגלו גופותיהם של עמוס אוריון ועזר כהן, מ"הרצח הכפול" שבו הורשעו אחר כך טוביה אושרי ורחמים אהרוני. ב-1984 הגיע ראשון לזירת פרשת קו 300 המפורסמת (הפרשה שבה אנשי השב"כ הרגו שני מחבלים שחטפו אוטובוס באזור אשקלון ולקחו את נוסעיו כבני ערובה, לאחר לכידתם ובעת שהיו כבולים).

 

במקביל התמנה לכתב בבית משפט השלום בתל אביב ובתי הדין הצבאיים באזור המרכז והדרום. באוקטובר 1990 יצא בכותרת ענקית על פרשת רמי דותן (תת אלוף רמי דותן שהורשע בקבלת שוחד מחברות אמריקניות, בתקופה שהיה ראש להק ציוד בחיל האוויר, ונידון ל-13 שנות מאסר).

 

מור גם התלווה למשה קצב, אז ח"כ צעיר, לאיראן, במסגרת המבצע להעלאת יהודי איראן לישראל בשלהי שנות ה-70' של המאה הקודמת בסוף תקופת שלטונו של השאה הפרסי. בשובו פרסם שורה של כתבות בעקבות המסע.

 

עד 2003 סיקר בעיקר את בתי המשפט תוך התמקדות שהלכה וגברה בנושא תביעות קטנות והפך למוסד בתחום. עם פרישתו מ"ידיעות אחרונות" הצטרף איתן מור לשורות ynet ופרסם באינטנסיביות רבה מדור בשם "תביעות קטנות" בערוץ הצרכנות, שזכה לרייטינג עצום. בנוסף היה לו גם מדור "תביעות קטנות" גם בערוץ התיירות.

 

גם בימי מחלתו עשה כל מאמץ לשגר למערכת את כתבותיו. הכתבה האחרונה שלו פורסמה ב-22 בפברואר, כשהוא כבר על ערש דווי.

 

איתן מור השאיר אחריו אשה, נאוה, שתי בנות ליאת והילה ובן רז, וחמישה נכדים. הלווייתו תיערך מחר (ב') בשעה 15:00 בבית העלמין ירקון (שער החסד).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים