שתף קטע נבחר

הסערה מגיעה: בצפון ובירושלים נערכים לשלג

השלג שירד בחרמון התפשט גם לכפרים נוספים ברמת הגולן. במועצה האזורית נערכים לפינוי השלג מצירי התנועה, החלטה על קיום הלימודים תתקבל לפנות בוקר. גם בירושלים נערכים ללילה לבן ואגפי העירייה הועמדו בכוננות

סופת השלגים שהחלה אתמול (יום ד') אחרי הצהריים באזור החרמון התגברה והאתר יישאר סגור לגולשים ולמבקרים גם מחר. בהנהלת האתר מקווים כי גובה השלג ברכבל התחתון יגיע לחצי מטר, דבר שיאפשר לפתוח מחדש את האתר גם לגולשים במהלך סוף השבוע.

 

 

אמש התפשט השלג גם לכפרים הדרוזים מג'דל שמס ומסעדה, ובהמשך הלילה הוא צפוי להגיע גם לחלק מיישובי המועצה האזורית גולן, כמו אודם, אלרום ומרום גולן. מטה השלג של המועצה נערך, יחד עם צה"ל, מע"צ ושאר שירותי ההצלה, על מנת לפנות את צירי התנועה משלג שיצטבר עליהם. סמוך לחצות צפויה הטמפרטורה להגיע לאפס מעלות באזור הר מירון ובחלק משכונותיה של העיר צפת. החלטה לגבי קיום הלימודים ביישובי הגולן תתקבל לפנות בוקר, בתום ישיבת הערכת מצב.

 

זרימה ערה של מים הייתה במהלך כל היום בנחלי הגליל העליון ורמת הגולן, דבר שצפוי להעלות את מפלס מאגרי המים, ובכללם הכנרת. ביממה האחרונה עלה מפלס הכנרת בסנטימטר אחד ועדיין חסרים שני מטרים ו-60 ס"מ עד לקו האדום העליון.

 

היערכות גם בבירה

גם בעיריית ירושלים נערכו למזג אויר סוער במיוחד הלילה. ראש העיר, אורי לופוליאנסקי, הנחה את אגפי העירייה להיערך באופן מיוחד. אגף חירום ובטחון בעירייה יפתח חפ"ק במרכז התחזוקה בגבעת שאול, ויקיים סיורים לאיתור מפגעים.

 

במרכז התחזוקה יערכו צוותי אגף שיפור פני העיר להפעלת ציוד מכני הנדסי, וכן ייערכו להפעלת מערך לפיזור מלח על שלג שייערם בכבישים. כמו כן הועמדו בכוננות מפעילי טרקטורים ונהגי משאיות אשפה לריסוק שלג, וצוות כיבוי וחילוץ מוכנים לטפל בקריאות שיתקבלו .

 

המוקד העירוני 106 תוגבר החל משעות הצהריים ויופעל במתכונת מתוגברת וישולב במערך החירום. נכון לעכשיו, הלימודים בעיר יתקיימו כסידרם. אם יירד שלג במהלך יום הלימודים, ייקראו ההורים לקחת את הילדים מבית הספר מוקדם יותר.

 

במהלך היום יוסיף להיות גשום וסוער ותחול ירידה נוספת בטמפרטורות. בחרמון ישתוללו, כאמור, סופות שלגים. בהרי הצפון שמעל 850 מטר ירד שלג עד שעות הצהריים והוא עשוי להיערם בעיקר באזור צפון הגולן ובפסגות שמעל 950 מטרים, ולגרום לשיבושים בתנועה.

 

בפסגות הרי המרכז צפוי גשם מעורב בשלג וברד. מצפון הארץ ועד צפון הנגב יירדו ממטרים מלווים סופות רעמים וברד. קיים חשש מהצפות במקומות הנמוכים. בשעות הצהריים יתפשטו הגשמים לדרום הנגב ואזור אילת. קיים חשש חמור משטפונות בוואדיות, במדבר יהודה, בנחלי הנגב ובאזור ים המלח. כמו כן, ינשבו רוחות דרום מערביות עד מערביות ערות עם משבים עזים והים התיכון יוסיף להיות רוגש. בשעות הערב והלילה יחלשו ויתמעטו הגשמים ויעשו מקומיים.


פורסם לראשונה 14/03/2007 23:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עדו בקר, חנה יגר
החרמון. סגור למבקרים
צילום: עדו בקר, חנה יגר
שלג בירושלים. ארכיון
צילום: חיים צח
מומלצים