שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "מתקפת תינוקות" בעפולה
  15 בנים ו-6 בנות נולדו ביממה האחרונה בבית החולים 'העמק' בעפולה, כמות כפולה מהממוצע היומי במוסד. האחיות המיילדות התמודדו עם העומס המפתיע: "נכון שעבדנו הרבה יותר קשה אבל חזרנו עם חיוך גדול הביתה"
  בייבי בום בבירת העמק. 21 תינוקות נולדו במהלך היממה האחרונה (ב') בבית החולים 'העמק' בעפולה. בבית החולים מציינים כי מדובר במספר כפול מן הממוצע ומספרים כי המיילדות רצו אתמול מיולדת אחת לשנייה וחזרו מותשות לבתיהן בסוף המשמרת: "היה כיף אמיתי".


  עייפות אך מרוצות. האחיות והרכים הנולדים (צילום: חגי אהרון)

   

  15 בנים ו-6 בנות, זה הסיכום של היום שחלף בחדרי הלידה של בית החולים. זה התחיל בשעות הבוקר, כאשר במשמרת היו 5 מיילדות. בזו אחר זו הגיעו למקום נשים שכרעו ללדת: "התחלנו עם ארבע לידות רגילות ואחר כך הגיעו נשים נוספות שהובהלו לחדרי הניתוח", אמרה האחות האחראית של חדר הלידה, תמר רבינוביץ'.

   

  היא מוסיפה ומספר כי המיילדות, שלא רגילות לכמות כזו, השתדלו לעמוד בעומס: "רצנו כמו מטורפות מאחת לשנייה וכשאחת המיילדות נקראה לחדר הניתוח - זה היה קשה יותר כי כל מיילדת שהולכת זה פחות זוג ידיים".

   

  בחלקו השני של היום הסוער, במשמרת הערב, נולדו שבעה תינוקות נוספים ואת הלילה חתמו בבית החולים במשמרת של שלוש מיילדות וחמישה תינוקות בריאים שיצאו לאוויר העולם. "היו לידות שבחלקן אינן קלות, השקענו את המיטב שאנחנו יודעות לתת וכולם נולדו בשלום, זה היה יום מפרך אבל מלא סיפוק", הוסיפה רבינוביץ'.

   

  בבית החולים 'העמק' נולדים בממוצע כעשרה תינוקות מדי-יום. בחדרי הלידה ציינו בחיוך שאין חלוקה צודקת: "יש משמרות שאין בהן לידות בכלל והפעם נולדו 21 תינוקות. נכון שעבדנו הרבה יותר קשה אבל חזרנו עם חיוך גדול הביתה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אחיות ותינוקות בני יומם ב"העמק"
  צילום: חגי אהרון
  מומלצים