שתף קטע נבחר

האם משחקי מירוצים גורמים לתאונות דרכים?

מחקר שנערך בקרב 200 נבדקים בגרמניה, טוען כי מי שמרבה לשחק במשחקי נהיגה ומירוצים על המחשב - יגדל להיות נהג מסוכן יותר על הכביש, עם זמן תגובה איטי יותר

נהגים אשר משחקים במשחקי מירוץ ונהיגה ממוחשבים נוטים להסתכן על הכביש ומעורבים ביותר בתאונות, על פי מחקר חדש, שנערך באוניברסיטת לודוויג-מקסימיליאן בגרמניה, בשיתוף עם המרכז הטכנולוגי אליאנס. 

 

אתר ה-BBC, המדווח על המחקר, מציין כי 200 הנבדקים שהשתתפו במחקר התבקשו למלא שאלון אודות הרגלי הנהיגה שלהם ומעורבותם בתאונות דרכים ולאחר מכן הם שיחקו במשחקי מחשב. חלק מהנסיינים שיחקו במירוצים וחלקם במשחקים אחרים שאינם כרוכים בפעילות אינטנסיבית כמו משחקי ספורט ולבסוף נבדקו התגובות שלהם בסימולטורי נהיגה תחת מצבי לחץ. התברר כי אלה ששיחקו במשחקי מירוצים - גברים צעירים לרוב - נטו לבצע תאונות דרכים ונהגו באופן מסוכן.

 

החוקרים גילו עוד, כי בניגוד לדעה הרווחת כי משחקי מחשב מסייעים לפתח תגובות מהירות - דווקא זמן התגובה של שחקני המירוצים היה איטי יותר.

 

להפיץ את המסר 

המחקר, המתפרסם בגיליון החדש של כתב העת המדעי לפסיכולוגיה Applied, דומה בתוצאותיו לסקר, שנערך על ידי איגוד מורי הנהיגה בבריטניה בהשתתפות 1,000 נשאלים. על פי המחקר הזה, 27% מבני ה-24 ומטה הודו כי הם נוטים לקחת יותר סיכונים על הכביש. זאת, לאחר משחק במשחקי מירוץ על המחשב. שילוב הממצאים של שני המחקרים מגלה כי משחקי מחשב מובילים לנהיגה מסוכנת יותר.  

 

רובין קאמין, יועץ הבטיחות בדרכים של איגוד מורי הנהיגה הבריטי, אמר לכתב ה-BBC כי "יש להפיץ את המסר לגבי הסכנות שהמשחקים האלה גורמים, וכיצד הדבר עשוי לזלוג לנהיגה האמיתית". על פי הצעתו של קאמימנג בתחילת כל משחק, יהבהב מסך אזהרה אשר יזכיר לשחקן את ה"סכנות" הטמונות במשחק.

 

חשוב לציין כי המחקרים ציינו לרעה בעיקר גברים צעירים - קבוצה שבין כך ובין כך, נחשבת מועדת לתאונות בידי חברות הביטוח. ולכן לא בטוח שהאשמה היא במשחקי המחשב, שבמקרה מכוונים מסחרית לאותה קבוצה דמוגרפית. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים