שתף קטע נבחר

"חוץ מהלחץ של הדיילים, הכל היה רגוע"

נוסעי מטוס אל על שירדו במגלשות החירום ממטוס אפוף עשן סיפרו על החוויה המפוקפקת. "בסך הכל, למעט אולי קצת לחץ אצל הדיילים, הכל נראה רגוע", סיכמה אחת הנוסעות

נוסעי טיסת אל על 347 לציריך הבוקר (יום א') כבר ישבו חגורים במושביהם, כשהמטוס האיץ על המסלול במהירות של יותר מ-100 קמ"ש, אבל אז משהו השתבש ועשן נכנס לתא הנוסעים. אחרי שירדו במגלשות החירום, במה שנראה כמו חלק מסרט פעולה הוליוודי, התפנו הנוסעים לספר על החוויה המפוקפקת.

  

סוכנת הנסיעות מרגנית וולנרמן מצאה פגמים בהליך הפינוי: " אני נוסעת לפחות פעם בחודש לחו"ל מתוקף תפקידי ומעולם לא ראיתי כזה דבר. לדעתי, מגלשות החירום לא נבדקו ונפתחו כבר שנים. הן לא היו מיועדות לזקנים וטף וראינו שחלק אפילו היה מודבק במסקינגטייפ".

 

על הדקות במטוס אפוף העשן, סיפרה: "התחלתי לראות עשן ולהריח ריח חריף ואז הקברניט עצר את המטוס בצורה מבוקרת. בסך הכל, למעט אולי קצת לחץ אצל הדיילים, הכל נראה רגוע והפינוי החל. אבל הוא לקח יותר מדי זמן, נשארנו ליד המטוס דקות ארוכות ולא הרחיקו אותנו מהר. מה היה קורה אם הוא היה מתפוצץ?"

 

סמנכ"ל המבצעים של אל על, ליאור יבור, הסביר לה: "המסקינגטייפ שהיא מדברת עליו הוא חומר מיוחד שנועד לכסות על התפרים של המגלשות, הן מסוגלות לשאת כמעט כל משקל ומיועדות לכל הגילאים. בסך הכל, הפינוי עבר בצורה מקצועית ובשלום. נקווה שזו הפעם האחרונה שדבר כזה קורה".

 

נוסע אחר - דויטש - היה מלא בשבחים לאל על: "הכל התנהל בסדר מופתי. מהרגע שאמרו לנו שצריך לפנות ולהשאיר את הציוד הקל מאחורינו, אנשים עזרו אחד לשני וירדו באופן מסודר. בסך הכל, אני רוצה להודות לרשות שדות התעופה ולאל על על הטיפול בנו, כל הזמן ליוו והסבירו וחיכו לנו למטה, סידרו לכולנו טיסות חלופיות ועזרו. הלחץ היחיד היה קצת אצל הדיילים. הנוסעים היו רגועים. עכשיו אולי אנחנו מסתכלים על כחוויה, אבל זה לא נראה לנו ככה בהתחלה. מזל שזה קרה כשהיינו על הקרקע אחרת זה היה הרבה יותר מפחיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרחנו עשן. מרגנית וולנרמן
צילום: ניר כהן
ליאור יבור. מקווה שזו הפעם האחרונה
צילום: ניר כהן
המטוס לאחר החילוץ
צילום: שלומי ספרן
מומלצים