שתף קטע נבחר

צוחקים אתכם, אבל ברצינות

שירלי פרקש ממשיכה לסכן את עצמה בשירות "לאשה": הפעם היא השתתפה בסדנת יוגה-צחוק, וגילתה שהדרך אל האושר עוברת בין שלל גיחוכים קולניים, צחקוקים מלאכותיים ושחקוקים קבוצתיים. אתם מוזמנים לצחוק איתה אבל לא עליה

 

אל סדנת היוגה-צחוק שמנהלת ד"ר אוטה לימנט, מומחית בינלאומי לצחוק ובעלת דיפלומה לצחוק, הגענו במטרה ברורה: להתחבר עכשיו ומיד לאושר הפנימי שלנו.

 

מחקרים רפואיים הוכיחו כי הצחוק עוזר לחיזוק מערכת החיסון, פותח את כלי הדם ומשפר את זרימתו, מרחיב את הריאות, משחרר אנדרופינים (חומרים גורמי הנאה), מרגיע, מאזן, מגביר את הביטחון העצמי ומעודד ריפוי עצמי. "יוגה-צחוק", כך הובטח לנו, יכוון ויחבר אותנו אל האושר הפנימי. 

 

בתחילה האושר הפנימי נראה יותר כמו קבוצת אנשים מאותגרים משהו, ששכחו לעלות על האוטובוס שיקח אותם למוסד הטיפולי. אבל אחרי שנפטרנו מהציניות והשיפוטיות התמסרנו להנאה הילדותית - ואז קרה הנס: הצחוק הגיע ואיתו טיפות קטנות של אושר מזוכך. האם פיצחנו כאן את הנוסחה לאושר?

 

אמנם קוראים לזה "יוגה צחוק", אבל בפועל אין שם הרבה תרגילי יוגה ממשיים. הסדנה מורכבת מתרגילים שונים של הרפיה גופנית שמלווים בצחוקים מאולצים, שהופכים עד מהרה לצחוקים של ממש. קיום המפגש במרחב הפתוח והירוק של משתלות גבעת ברנר, יוצר הרמוניה בין האנרגיות החיוביות המופקות מהצחוק לאווירה המרגיעה שהטבע משרה. האביב שמגיע הוא הזדמנות מצויינת להשתחרר מלחצים ולחדש, בדיוק כמו הטבע, את הרגשות החיוביים.

 

הסדנה מומלצת לכל מי שמצטער שיצא מהמיטה בבוקר. אושר פנימי מובטח. אחריות ל-24 שעות. 

 

הקליקו כאן לכל כתבות הווידאו של שירלי פרקש

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יואל סירקיס, אולפני גבעת ברנר
החבר'ה בפעולה
יואל סירקיס, אולפני גבעת ברנר
צילום: תמי פורת
שירלי פרקש לפני שלמדה לצחוק
צילום: תמי פורת
לאשה בפייסבוק
מומלצים