שתף קטע נבחר

"לשירן ולמשפחה יש תחושה קשה ועלבון"

סמ"ר שירן אמסילי המשרת ב"גולני" לחם בגבורה בקרב בבינת ג'בל במלחמה בקיץ האחרון, ואמור לקבל צל"ש שעליו המליץ אלוף פיקוד הצפון. ואולם אותו אלוף סירב לחון את שירן, המרצה כיום עונש מאסר ממושך בגין מרד חיילי גולני שבו השתתף. האב, יוסי: "נעשה עוול גדול". דובר צה"ל: "החייל התחצף והפר משמעת"

"הופתעתי מההחלטה של אלוף פיקוד הצפון. ציפיתי שישחררו את שירן" - כך אמר היום (ב') ל-ynet יוסי אמסילי, אביו של סמ"ר שירן אמסילי מחטיבת "גולני". שירן אמור לקבל ציון לשבח שעליו המליץ אלוף פיקוד הצפון על גבורתו בקרב שהיה בבינת ג'בל במלחמת לבנון השנייה, אך מרצה בימים אלה עונש מאסר בכלא צבאי בגין השתתפותו במרד חיילי החטיבה לפני שבועות ספורים. אלוף הפיקוד לא נענה לבקשת החנינה ששירן הגיש בשבוע שעבר.

 

"ביקשתי מהאלוף לשקול את עניין החנינה לשירן", אמר יוסי. "אני לא מבין את ההתחפרות של צה"ל בעמדה מוטעית. או שהם לא מבינים את שירן, או שהם לא מבינים את המצב שבו הוא נמצא. ההתנהלות שלהם פשוט לא נכונה.

 

"שירן נמצא בלחץ. מקניטים אותו בכלא ולא נותנים לו להשתמש בטלפון. הרצון שלהם לשבור אותו כאילו היה אסיר בטחוני - אין לי מושג למה הם מתנהגים כך. שירן לא יכול לדבר בכלל. לא מתייחסים לגבורתו במלחמה ולעצם זה שהוא לחם במלחמה. זהו יחס ממש מחפיר.


סמ"ר שירן אמסילי. הגיש חנינה ונענה בשלילה (צילום: אבי רוקח)

 

"אחרי שכנועים שלי, שירן הגיש לפני שבוע בקשה לחנינה למרות שלא רצה בכך, כי הוא דבק בצדקתו. לבסוף הסכים להגיש בקשה לחנינה. נעשה עוול גדול בסיפור הזה. תאריך השחרור מהכלא אמור להיות 17 באפריל ואז הוא אמור לצאת לחופשת שחרור משירות החובה. לפי מה שהבנתי, האלוף המליץ על צל"ש ומפריד בין עניין הגבורה לסיפור הזה (המרד, מ.צ). שירן ירצה בכלא מה שצריך. יש לנו - בני המשפחה וגם שירן - תחושה קשה מאוד ועלבון".  

 

מקורות בפיקוד הצפון אמרו ל-ynet: "החייל פנה בנהלים הרגילים בבקשת חנינה, ואלוף פיקוד הצפון החליט שלא לחון אותו, מהסיבה שהחייל התפרע בכלא כמה פעמים. בנוסף קיבל עוד שלושה ימי מחבוש - כלומר בסך הכל ירצה ששים יום בכלא. בנושא הצל"ש, בפיקוד הצפון עושים הפרדה גמורה בין היותו גיבור לבין זה שהנהיג מרד, ועל זה צריך לשבת בכלא".

 

דובר צה"ל מסר בתגובה: "החייל נשפט לימי מחבוש בגין עבירות משמעת שביצע ביחידתו. בזמן שהותו בבסיס כליאה, ביצע החייל כמה עבירות - כולל התחצפות למ"פ והפרת משמעת - ובגינן נשפט לארבעה ימי מחבוש נוספים בפועל, ולשבעה ימים על תנאי, למשך חצי שנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האב , יוסי. "לא מבין את ההתחפרות"
צילום: אבי רוקח
מומלצים