שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הרצליה רוצה סינמטק

  מועצת העיר אישרה תקציב של 4 מיליון שקל להקמת המרכז לקולנוע איכות. בכוונת ראש העיר יעל גרמן להפוך את בית הקולנוע לסינמטק המרכזי בשרון

  עיריית הרצליה מתכננת להקים בשנה הקרובה במרכז העיר סינמטק שיפעל כמרכז אזורי לקולנוע איכות. את היוזמה מובילה ראש העירייה, יעל גרמן, שהעבירה לאחרונה במועצת העיר תקצוב של 4 מיליון שקל לטובת הפרויקט. "הרצליה, על אנסמבל התיאטרון, התזמורת הקאמרית והמוזיאון לאמנות עכשווית שבה, היא מרכז של תרבות איכותית ולכן זה אך טבעי שהסינמטק המרכזי באיזור השרון יוקם כאן", אמרה גרמן, שאף גייסה לטובת הפרויקט בהתהוות את הבמאי רנן שור, מנהלו של בית הספר לקולנוע סם שפיגל המשמש כיועץ חיצוני.

   

  הסינמטק החדש, שיכלול שלושה אולמות בעלי 180-70 מקומות ישיבה, אמור להיפתח בחודש אוקטובר 2008 על חורבותיו של מה שהיה בעבר קולנוע סטאר. על תכנון המבנה והקמתו אחראי הארכיטקט אמציה אהרונסון המסיים בימים אלה את בניית האגף החדש של סינמטק ירושלים.

   

  "האתגר הוא לבנות מודל חדש של סינמטק השונה מהסינמטקים המבוססים והוותיקים בירושלים, תל אביב וחיפה", אומר רנן שור, "הסינמטק החדש יתמקד בקולנוע ישראלי ואלטרנטיבי וישמש אכסניה לסרטים מקומיים ובינלאומיים. יתקיימו בו פסטיבלים ייחודיים ומפגשים עם יוצרים לצד אירועים מיוחדים וסדנאות אמן".

   

  יש לציין כי על פי הגדרות משרד התרבות המונח "סינמטק" מתייחס למוסד הפועל שלא למטרות רווח להעמקת תודעת אמנות הקולנוע בכלל והקולנוע הישראלי בפרט ועומד בתנאי סף הנקבעים על פי סדרת קריטריונים בהן הקרנה של יצירות קולנוע ישראליות בהיקף של לפחות 20% והפעלת תכניות חינוך לבני נוער ותכניות תוכן ופעילויות הקשורות בתחום הקולנוע לקהל הרחב. תמיכה ממשלתית במוסד החדש תתאפשר על פי חוק כשנתיים לאחר הקמתו.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדמיה של מרכז הקולנוע החדש בהרצליה
  לאתר ההטבות
  מומלצים