שתף קטע נבחר

באמונה שלמה: 91% מהאמריקנים מאמינים באל

על כל שטר דולר אמריקני מודפס המשפט "אנו בוטחים באל" - ולא במקרה: סקר של השבועון "ניוזוויק" מגלה כי תשעה מכל עשרה אמריקנים מאמין בקיומו של אלוהים, ו-87% מהם מאמינים בדת ספציפית. ימות המֶסַייח

In God They Trust: רוב כמעט מוחלט של האמריקנים מאמין בקיומו של האלוהים - כך עולה מסקר שפירסם הבוקר (יום א') השבועון "ניוזוויק". מתוצאות הסקר עלה כי 91% מאזרחי ארצות הברית מאמינים בקיומו של אלוהים, ו-87% מהם מזדהים עם דת ספציפית.

 

מחלוקת המאמינים האמריקנים עולה כי הנוצרים מהווים רוב מוחץ, כש-82% העידו על עצמם כמאמינים בישו. 5% נוספים הם בני דתות אחרות, כגון יהודים או מוסלמים. 

 

ומהיכן באנו? כמעט מחצית מהאמריקנים (48%) דוחים את תיאוריית האבולוציה, וכשליש מבוגרי הקולג'ים (34%) מקבלים את סיפור הבריאה התנ"כי כעובדה. 73% מהאוונגליסטים-הפרוטסטנטים אומרים כי הם מאמינים שאלוהים ברא את האדם בצורתו הנוכחית לפני כ-10,000 שנה. 39% מהפרוטסטנטים שאינם אוונגליסטים ו-41% מהקתולים מסכימים עם האמירה הזו.

 

למרות שכמעט עשרה אחוזים מהאמריקנים אומרים שאינם מזדהים עם אף דת, רק 6% אומרים כי הם אינם מאמינים באלוהים כלל וכלל.

 

מהסקר עלה כי למרות הממצאים הדתיים במיוחד, סובלנותו של הציבור האמריקני כלפי המיעוט שמגדיר את עצמו כאתאיסט גדלה. מה שאגב לא יעזור למועמדים פוליטיים, שכן 62% מציבור הבוחרים בארצות הברית אומר שלא יצביע עבור מועמד שהוא אתאיסט.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יא אלוהייים! הגרסה הנוצרית
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים