שתף קטע נבחר

עוד סעיף אונס בטיוטת כתב האישום של קצב

בעקבות החרפת עדותה של א' ממשרד התיירות, נחקר שוב הנשיא הנבצר, משה קצב. כעת הורה היועץ המשפטי לממשלה לצרף סעיף נוסף של אונס לטיוטת כתב האישום. פרקליטי הנשיא זועמים: איך מקבלים החלטה כה חמורה תוך פחות מיום? הם תוהים מדוע היה דחוף לפרסם את ההחלטה ערב פסח, בעוד שעם הפרוטוקולים של וינוגרד מבקשת הפרקליטות להמתין עד אחרי החג

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הודיע בצהריים (יום א') כי לטיוטת כתב האישום נגד נשיא המדינה, משה קצב, יתווסף סעיף אישום נוסף של אונס. כך הוחלט בעקבות התלונה החדשה שהתקבלה מאחת המתלוננות, ושבגינה נחקר קצב פעם נוספת במשכן הנשיא במשך שלוש שעות בשבוע שעבר. 

 

"ההחלטה התקבלה לאחר שחומר הראיות שנאסף בחקירה נבחן בפרקליטות מחוז ירושלים וכן בדיונים שנערכו אצל היועץ המשפטי לממשלה", נמסר מלשכת היועץ. בדיונים הללו השתתפו פרקליט המדינה, בכירי הפרקליטות, צוות הפרקליטים שליווה את החקירה מראשיתה וכן ראשי צוות החקירה המשטרתי בפרשה".

 

התלונה, שהחקירה החדשה נסובה סביבה, היא של א' שעבדה במשרד התיירות, בעת שקצב כיהן בו כשר. גם על-פי טיוטת כתב האישום, שהוגשה לפני כחודשיים, היא נאנסה על-ידו. אלא שבאחרונה שבה אותה א' אל חוקרי המשטרה, וטענה שזו לא הייתה הפעם היחידה - והדבר התרחש גם בבית-מלון.

 

בעקבות התלונה החדשה, זומן הנשיא הנבצר לחקירה משלימה. הוא מוסיף להכחיש מכל וכל את האישומים המיוחסים לו, וכך צפוי לעשות גם בשימוע שייערך לו בראשית החודש הבא. בסביבתו הביעו תמיהה מהולה בזעם: "חקירת המשטרה נמשכה פחות משעה, ולפרקליטות נדרש פחות מיום כדי לקבל החלטה כה חמורה - אין כמו הנתונים האלה כדי להעיד על רצינות הדברים". 

 

בנוסף נמסר כי הקירבה של ההחלטה לבג"ץ שהוגש מטעם פרקליטי הנשיא מעורר תהיות בקשר לעומד מאחורי ההחלטה. "ביום שבו חותמת הפרקליטות על בקשה להמתין עם הפרוטוקולים של ועדת וינוגרד עד לאחר חג הפסח, לא ברור מה הבהילות לבוא ולהוציא הודעה שכזו בערב חג הפסח", תוהים מקורבי קצב.  

 

מלכתחילה ניסו פרקליטי הנשיא להמעיט בחשיבות העדות החדשה, והעירו כי זו הפעם הרביעית בה משנה המתלוננת א' את גרסתה - מה שמצביע לטענתם על מידת אמינותה.

 

עו"ד אבי לביא, הנמנה עם עורכי-הדין

המייצגים את הנשיא, אמר ל-ynet בתום החקירה המשלימה, זו שנערכה בשבוע שעבר: "מדובר במתלוננת שנחקרה הכי הרבה פעמים מבין כל המתלוננות. בעדותה הראשונה לא סיפרה על כל עבירת אינוס. רק לאחר כחודש 'נזכרה' לספר על אירוע אונס שקרה במשרד בתל-אביב. היא נחקרה לאחר מכן מספר רב של פעמים ונשאלה באופן ישיר האם שהתה ביחידות בבית מלון עם הנשיא ועל כך השיבה בתוקף שלא, ונשאלה פעם נוספת האם אירע אירוע אונס נוסף וגם על כך השיבה בתוקף בשלילה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיא ורעייתו
צילום: איי פי
מומלצים