שתף קטע נבחר

"קצב נושך שפתיים": שוקל לוותר על שימוע

בעקבות החלטת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להוסיף לכתב האישום המתגבש נגד נשיא המדינה עוד עבירת אונס, מודיעים פרקליטיו שהם שוקלים לוותר על זכות השימוע. עו"ד ציון אמיר: "שוחחתי עם הנשיא, ולפי שעה הוא נושך שפתיים". עו"ד אבי לביא: "הפרקליטות איננה מעוניינת לשמוע את גרסת הנשיא הנתמכת בראיות משמעותיות"

זעם בצוות ההגנה של הנשיא על היועץ מזוז: פרקליטיו של נשיא המדינה, משה קצב, שוקלים אם לוותר על זכות השימוע, בעקבות ההחלטה הזריזה מדי לדעתם, של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להוסיף עוד סעיף אונס לכתב האישום המתגבש נגד הנשיא. עו"ד ציון אמיר אמר הערב (יום א') ל-ynet: "אנחנו שוקלים אם להופיע לשימוע או לא, לאור ההתפתחויות האחרונות. שוחחתי עם הנשיא, ולפי שעה הוא נושך שפתיים".  

 

לדברי אמיר, השיחה עם הנשיא התנהלה בתחושה קשה, בעקבות המהירות שבה בחר היועץ לפרסם את החלטתו וגם בשל העיתוי - ערב חג הפסח.

 

עו"ד אבי לביא מצוות ההגנה של קצב, אמר ל-ynet כי "לאור העובדה שהנשיא נחקר רק ביום חמישי וכבר הוחלט על-ידי הפרקליטות להוסיף עבירת אונס נוספת לטיוטת כתב האישום, ולהעדיף את גרסת המתלוננת על גרסתו של הנשיא - עולה בנו חשד שכל מה שהנשיא טוען לא ממש משנה. לפיכך, נשקול האם להופיע לשימוע שכן אנו סבורים שהפרקליטות כבר אמרה את דעתה הברורה שאין היא בעצם מעוניינת להיות פתוחה ולשמוע את גרסתו של הנשיא הנתמכת בראיות משמעותיות".

 

עורך הדין אמיר מוסיף: "אני חושב שלאחר שבדקו את גרסתה של המתלוננת וגבו ממנה עדות במשך כחודש ומחצה, מן הראוי שגם גרסת הנשיא, בעקבות חקירתו ביום חמישי תזכה לבירור של יותר מיממה. ההרגשה היא שגביית העדות הייתה לא יותר מאשר קבלת תגובה פורמלית, לפני קבלת החלטה, ואם אלו פני הדברים, אני תוהה מדוע התעקשו לשמוע את גרסתו ומה זה תרם? מה הייתה תרומתו של הנשיא בגרסתם לבירור האמת, מתקבל הרושם שגרסתו איננה מעלה ואיננה מורידה מבחינת השיקולים. כמובן שאי-אפשר להתעלם מהקושי המובנה שנובע מהגרסאות הבעייתיות של המתלוננת".

 

היועץ המשפטי לממשלה הודיע מוקדם יותר כי לטיוטת כתב האישום נגד הנשיא יתווסף סעיף אישום נוסף של אונס. כך הוחלט בעקבות התלונה החדשה שהתקבלה מאחת המתלוננות, ושבגינה נחקר קצב פעם נוספת במשכן הנשיא במשך שלוש שעות בשבוע שעבר.

  

"ההחלטה התקבלה לאחר שחומר הראיות שנאסף בחקירה נבחן בפרקליטות מחוז ירושלים וכן בדיונים שנערכו אצל היועץ המשפטי לממשלה", נמסר מלשכת היועץ. בדיונים הללו השתתפו פרקליט המדינה, בכירי הפרקליטות, צוות הפרקליטים שליווה את החקירה מראשיתה וכן ראשי צוות החקירה המשטרתי בפרשה.

  

התלונה, שהחקירה החדשה נסובה סביבה, היא של א' שעבדה במשרד התיירות, בעת שקצב כיהן בו כשר. גם על-פי טיוטת כתב האישום, שהוגשה לפני כחודשיים, היא נאנסה על-ידו. אלא שבאחרונה שבה אותה א' אל חוקרי המשטרה, וטענה שזו לא הייתה הפעם היחידה - והדבר התרחש גם בבית-מלון. 

 

בעקבות התלונה החדשה, זומן הנשיא הנבצר לחקירה משלימה. הוא מוסיף להכחיש מכל וכל את האישומים המיוחסים לו, וכך צפוי לעשות גם בשימוע שייערך לו בראשית החודש הבא. בסביבתו הביעו תמיהה מהולה בזעם: "חקירת המשטרה נמשכה פחות משעה, ולפרקליטות נדרש פחות מיום כדי לקבל החלטה כה חמורה - אין כמו הנתונים האלה כדי להעיד על רצינות הדברים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד אישום אונס נגד קצב
צילום: איי פי
שוקל לוותר על שימוע. ציון אמיר
צילום: ניב קלדרון
עו"ד אבי לביא. הפרקליטות אינה קשובה
מומלצים