שתף קטע נבחר

תוכנית חדשה בכנסת: מציאת מליאה חלופית

מנכ"ל הכנסת, אבי בלשניקוב, סיפר כי יחד עם קבוצת אנשים נוספת הוא בוחן הכשרת מבנים חלופיים, בהם יפעלו חברי הכנסת אם המשכן הנוכחי יותקף או ייהרס. "עלינו להיות מוכנים גם ליום סגריר", הסביר

תוכנית חדשה המתגבשת בימים אלה בכנסת בוחנת אפשרות להכשיר מבנים חלופיים שישמשו כבית המחוקקים של ישראל, במידה ובניין המליאה בירושלים יותקף בפעילות טרור. היוזמה, הנקראת "כנסת תמיד", נועדה גם למקרים נוספים בהם יושבת בניין הכנסת בגין שריפה וכדומה.

 

מנכ"ל הכנסת, אבי בלשניקוב, אמר: "בימים אלו אני שוקד עם קבוצת אנשים נוספת על מציאת מספר מקומות חלופיים בירושלים ובתל אביב, שישמשו כתחליף לבניין הכנסת במידה ולא נוכל חלילה לעשות שימוש במבנה הנוכחי בשל התקפת טרור או אירוע אחר. בכוונתי להגיע עם המקומות האלה להסכמים חוזיים על מנת לשמור על יציבותה של הדמוקרטיה בכל מקרה שלא יהיה".

 

"הרכבתי צוות בכיר שעמל על הנושא ומורכב מגורמים פרלמנטריים וגורמי ביטחון", הוסיף בלשניקוב. "כמו כל גוף מאורגן ומסודר עלינו להיות מוכנים גם ליום סגריר".

 

ל-ynet נודע כי בין יתר האתרים שנבחנים להוות חלופה לכנסת בעת חירום: תאטרון ירושלים ומרכז בגין, מרכז הירידים בת"א, בית חיל האוויר בהרצליה.

 

לפני ארבע שנים נחשף בערוץ 10 אחד הפרויקטים הסודיים והיומרניים במדינה נבנה בהרי ירושלים - הבור של ראש הממשלה, משם תנוהל המדינה בשעת חירום. הפרויקט אמור לאפשר בסיומו לראש הממשלה והקבינט לנהל את המדינה במצבי חירום קיצוניים: רעידת אדמה, מלחמה קונבנציונלית, התקפה בנשק כימי, ביולוגי או גרעיני.


פורסם לראשונה 04/04/2007 20:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משכן הכנסת. לא לוקחים סיכון
צילום: זום 77
מומלצים