שתף קטע נבחר

אשדוד: פצועים קשה כתוצאה מפיגום שקרס

שלושה עובדים במפעל אגן כימיקלים באשדוד נפצעו קשה וקשה מאוד כשפיגום בגובה 30 מטר קרס. צוותי כיבוי גדולים הצליחו לחלץ את אחד העובדים שנותר לכוד תחת הפיגום במשך זמן רב. לפני חודשיים נהרג פועל באותו אתר

שלושה עובדים נפצעו הבוקר (יום ה') קשה עד קשה מאוד לאחר שפיגום קרס במפעל אגן כימיקלים באשדוד. הפיגום הוקם בתוך מיכל גדול, שככל הנראה היה אמור לרכז את השפכים של המפעל לעבר מתקן הטיהור.

 

על-פי הערכות מפקד כיבוי אש במקום, רשף-משנה יגאל זהר, מדובר בפיגום שגובהו 30 מטר. בשלב מסוים קרס הפיגום ולמקום הוזעקו צוותים רבים של כיבוי אש ומד"א. שלושת הפצועים  חולצו במצב קשה, טופלו במקום על ידי צוותי מד"א ופונו לבית החולים קפלן.


מחלצים את הפצוע שנלכד בתוך המיכל (צילום: אמיר כהן)

 

קב"ט המפעל, שמואל זנאתי: "מדובר בעובדים שעבדו בתוך המיכל. מסיבה בלתי ברורה הפיגום שם התמוטט. לאחר שפעלנו באופן מורכב עם צוותים גדולים בשטח חילצנו גם את הפצוע השלישי".

 

אנשי פיקוד העורף הגיעו לחפ"ק שהקימה המשטרה במקום, וכמו כן הוקפצו כוחות חילוץ והצלה של הפיקוד.

 

יהודה גרינץ, חובש ממד"א והצלה דרום שהגיע למקום טיפל בארוע שהיה במפעל לפני חודשיים, ובו נהרג בתאונת עבודה דומה חיים ואטורי, בן 57 מאשקלון, לאחר שנפל גם הוא מגובה של 15 מטר. לדברי גרינץ, מדובר בשני מתקנים סמוכים. "הגענו עם הכוחות הרבים של מד"א - אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ - והתחלנו בניסיון לבצע פעולות החייאה. היה חשש שגם אנחנו ניפגע מקריסת המבנה במקום, ועל כן כוחות הכיבוי והעובדים סייעו לנו לחלץ את העובד הראשון ללא הכרה במצב קשה.

 

"עובד אחר הצליח לזחול בכוחות עצמו, אבל בהמשך כבר לא היה לו כוח והוא פונה על ידי העובדים שם במצב קשה. שניהם טופלו על ידנו ופונו לבית החולים קפלן ברחובות".

 

לדברי זהר, במקום נמצאים כעת שלושה צוותי כיבוי מאשדוד ואשקלון, וככל הנראה יוזעקו למקום צוותים נוספים. "מדובר בפעולות חילוץ מורכבות מאוד, הואיל ומדובר במיכל בעומק של כ-30 מטר. בנוסף לכך הפיגום עצמו קרס על העובדים, והשילוב הזה הקשה על עבודות החילוץ. על כן הזעקנו למקום כוחות נוספים כדי לחלץ את העובד השלישי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפצוע היה לכוד זמן רב בתוך מיכל
צילום: אמיר כהן
מומלצים