שתף קטע נבחר

"למה חיזבאללה מסתיר את אודי ואלדד?"

משפחות רגב וגולדווסר רוצות להאמין לבכיר חיזבאללה שהכריז על יחס "אנושי" לחיילים החטופים בלבנון. אלא שבני המשפחות מתקשים להסתפק באמירות. "אם הם בסדר, אז למה מסתירים אותם? שיתנו להם לשלוח תמונה או לכתוב מכתב אלינו המשפחות בארץ", אומרת ל-ynet קרנית גולדווסר

משפחות החיילים החטופים גולדווסר ורגב, האזינו אמש (יום ה') בקשב רב לדבריו של בכיר חיזבאללה שציין כי שני החיילים זוכים ביחס "אנושי". "אם אותו קומאטי חושב שהם בסדר, אז למה הוא מסתיר אותם? שיתן לנציגי הצלב האדום לפגוש אותם, שיתנו להם לשלוח תמונה או לכתוב מכתב אלינו המשפחות בארץ", אומרת ל-ynet קרנית גולדווסר, רעייתו של אודי, בעקבות הפרסום.

 

לפי שעה, לא ברור מידת אמינותם של הדברים שהשמיע הבכיר, חבר הלשכה המדינית של חיזבאללה מוחמד קומאטי. כדי לאשש את דבריו, מבקשות המשפחות אות חיים של ממש, שיוכיח את שאמר קומאטי. "שמענו מאז החטיפה אמירות רבות של אישים הנחשבים כאמינים ומקורבים בצורה זו או אחרת לארגון החיזבאללה,

אבל עד עתה לא זכינו לראות כל אות חיים מאודי ואלדד", אומרת גולדווסר. "אנחנו לא עוצרים וממשיכים במלוא המרץ לפעול בכל המישורים בארץ ובעולם, על מנת להשיב הביתה בריאים ושלמים את גלעד שליט מרצועת עזה ואת אודי ואלדד מלבנון. אני יכולה להבטיח כי לא נשקוט, לא נרפה ולא נאבד תקווה".

 

גולדווסר הביעה תקווה שלא מדובר בעוד מניפולציה מבית היוצר של חיזבאללה. באשר לטענתו של קומאטי כי האסירים הלבנונים בישראל זוכים ליחס חמור מזה שזוכים לו שבויי חיזבאללה אמרה: "האסירים הלבנונים הכלואים בארץ, נכלאו לאחר משפט שנערך להם ובו הם הואשמו בפגיעה בחפים מפשע. למרביתם יש יכולת ליצור קשר טלפוני עם משפחותיהם ולחלק אפשרות קיימת לשלוח תמונות או מכתבים ללבנון. לאודי ולאלדד לא נתנו זכות כזו. משפחתם של הכלואים הלבנונים בניגוד אלינו יודעת מה מצבם".

 

כמו אבי בעלה, שלמה גולדווסר, יצאה קרנית בקריאה למזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה. "חשוב שילמד מהתנהלותו של אחמדי-נג'אד נשיא איראן. הוא כראש מדינה שיעית, הבין אחרי 13 יום שכדאי לו לסגור עניין בנוגע ל-15 החטופים הבריטים ולא ללכת נגד העולם המערבי. נסראללה העומד בראש ארגון שיעי, חייב לדעת שעם אירופה וארה"ב לא מנהלים מו"מ על מתן מידע או קבלת אות חיים על חטופים.

 נשיא איראן לא נתן למשפחות הבריטיות להתאמלל ופעל מתוך היגיון. אני מקווה שנסראללה יצא מהבונקר וינהל מא ומתן או לחילופין יחזק את ידיו של דמות בארגון כמו מוחמד קומאטי, להוציא אות חיים מאודי ואלדד ולפעול לשחרורם המהיר".

 

גם במשפחת רגב מקווים לאות חיים. ממטה משפחות החטופים, המייצג את שתי המשפחות, נמסר ל-ynet: "אנו מקווים כי מצבם של הבנים טוב, ואנו דורשים מחיזבאללה, מממשלת לבנון ומכל גורם בינלאומי בעל השפעה, לפעול מיידית להשגת אות חיים מהבנים ולהביא לשחרורם המיידי. ארגון חיזבאללה חבר בפרלמנט הלבנוני, ועליו לכבד את אמנת ז'נבה המחייבת לתת אות חיים משבויי מלחמה. אי מסירת אות חיים מהווה למעשה פשע מלחמה ואנו מקווים כי הם לא ירצו להיות מואשמים בכך".


פורסם לראשונה 05/04/2007 21:48

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרנית ושלמה גולדווסר. רוצים אות חיים ממשי
צילום: ודים דניאל
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אלדד רגב. בלי ביקור של הצלב האדום
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אהוד גולדווסר. געגועים
מומלצים