שתף קטע נבחר

סלאח: להכריז על מצב חירום למען אל אקצה

ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית הפציר בעולם המוסלמי כולו להגן על מסגד אל אקצה מפני הכיבוש הישראלי. "מי שרוצה לדבר בלשון תבוסתנית על ירושלים ומסגד אל אקצה, הרי שהוא בוגד באללה ובנביאו", אמר סלאח בעצרת בכפר כנא לרגל חג הולדתו של הנביא מוחמד

ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח ראאד סלאח, אמר אמש (יום ו') כי "האסון הגדול ביותר שפגע באומה המוסלמית כיום הוא הכיבוש של מסגד אל אקצה ושל ירושלים". לדבריו, "על העולם הערבי, המוסלמי והפלסטיני להכריז על מצב חירום כפי שעושה כל אומה שפוגע בה אסון".

 

השייח סלאח אמר את הדברים בנאום שנשא בעצרת חגיגית שקיימה אמש תנועתו לרגל חג הולדת הנביא מוחמד. הוא הוסיף ואמר כי "מי שרוצה לדבר בלשון תבוסתנית על ירושלים ומסגד אל אקצה - הרי שהוא בוגד באללה ובנביאו מוחמד ובכל מוסלמי, ערבי ופלסטיני". סלאח הוסיף ואמר כי המדיניות של השלטונות הישראליים ומנגנוני הביטחון שלהם "לעולם לא תפגע ביכולתנו להגן על מסגד אל אקצה".

 

בעצרת נאם גם סגנו של סלאח, השייח כמאל חטיב, שאמר כי "האנושות הגיעה לדרגת התפתחות גבוהה במדעים ובטכנולוגיה אולם היא כורעת תחת נטל החומרנות והפיתויים. האנושות זקוקה לאומה האיסלאמית כדי שתתמודד עם הפגמים הללו, ותחלץ אותה מפגעי התאוות הללו. אומתנו יכולה לעשות זאת".

 

לעצרת, שהתקיימה במגרש הכדורגל בכפר כנא, הגיעו כ-25 אלף משתתפים. נכחו בה גם ראש המועצה המקומית ריבחי אמארה, שבירך את הבאים והודה לתנועה האיסלאמית, המופתי של ירושלים מטעם הרשות הפלסטינית, מוחמד חוסיין והמופתי הקודם וראש הוועד האיסלאמי העליון של ירושלים, עכרמה סברי.

 

"נסיונות הפריצה לא יסתיימו טוב"

מוקדם יותר נשא השייח סברי את דרשתו השבועית במסגד אל אקצה שבהר הבית. סברי התייחס לנסיונות של פעילי ימין לעלות להר הבית בימים האחרונים וגינה אותם בתקיפות. לדבריו, "התהלוכות ונסיונות הפריצה שמבצעים המתנחלים הציונים ברחבות מסגד אל אקצה לא יסתיימו בטוב".

 

בשבועות האחרונים, מאז החלה ישראל את עבודות החפירה סמוך לשעבר המוגרבים שבעיר העתיקה, מנהל השייח ראאד סלאח מאבק ציבורי נגד העבודות מתוך מאהל מחאה שהקים יחד עם אנשיו בשכונת ואדי ג'וז שבמזרח ירושלים. במסגרת המחאה, נעצר סלאח בחשד שהניף את דגלי סוריה ואש"ף ונשא נאומי הסתה עם פעילים נוספים.

 

שמו של סלאח נקשר באחרונה במספר פרשות, והיועץ המשפטי לממשלה אף הורה על חקירה פלילית נגדו בחשד לביצוע עבירות הסתה לאלימות, הסתה לגזענות והמרדה. החקירה נפתחת בעקבות התבטאויותיו של סלאח במסגרת עצרת שנערכה בנצרת בחודש פברואר ובעקבות דברים שאמר לפני כן בהר הבית, על רקע המחאות נגד בניית גשר המוגרבים.

 

על פי המידע שהגיע לפרקליטות, אמר השייח' סלאח כי "עכשיו חובתו של כל ערבי ומוסלמי לפתוח באינתיפאדה מקצה לקצה כדי להציל את ירושלים ומסגד אל אקצה". עוד אמר כי "לא אנחנו שהרשינו לעצמנו לאכול ארוחה שמבוססת על לחם וגבינה בדמם של ילדים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
השייח ראאד סלאח
צילום: דודי ועקנין
מומלצים