שתף קטע נבחר

פינס: פרץ התגלה בפרשת ליברמן במערומיו

בכירי מפלגת העבודה הצליחו לעורר את המערכת הפוליטית מתנומת החג. פרץ הביע חרטה על שאיפשר את כניסתו של ליברמן לממשלה, ואופיר פינס תקף: "עליו להחזיר את המפתחות ולפרוש מהנהגת המפלגה". פרץ, מצדו, מתפנה למתקפה על היעד הבא - יצחק הרצוג: ש"התקשר ובכה שהוא לא רוצה להיות שר רווחה"

"בוקר טוב אליהו. פרץ התגלה בפרשת ליברמן במערומיו והוכיח חוסר מנהיגות והעדר דרך" - כך אמר אמש (שבת) המועמד לראשות מפלגת העבודה, ח"כ אופיר פינס, שהתייחס לדבריו של שר הביטחון, עמיר פרץ, ולפיהם הוא מצטער על שלא יצר משבר קואליציוני עקב צירוף מפלגת ישראל ביתנו לממשלה באוקטובר אשתקד. בעקבות צעד זה התפטר פינס מהממשלה. 

 

"פרץ הפך את מפלגת העבודה לסרח עודף. זהו כישלון שבעקבותיו עליו להחזיר את המפתחות ולפרוש מהנהגת המפלגה", הוסיף פינס, שאף קרא לפרץ לחבור אליו במירוץ לראשות העבודה.  

 

יו"ר העבודה המשיך אמש במתקפה על יריביו במפלגה. בתום חוג בית שקיים בתל-אביב תקף את שר הרווחה, יצחק הרצוג. בתשובה לשאלת ynet כיצד הוא מתכוון להתמודד עם העובדה שרוב שרי מפלגתו לא לוקחים אותו בחשבון, אמר פרץ : "מי לא סופר אותי? בוז'י הרצוג שסגר דיל עם ראש הממשלה? בוז'י הרצוג שהתקשר אליי ובכה לי בטלפון שהוא לא רוצה להיות שר רווחה? נו, הנה הוא שר רווחה. אמרתי לו 'או שאתה שר רווחה או שתלך הביתה. זו לא אג'נדה שלך, זו אג'נדה של מפלגה'".

 

שר הביטחון הוסיף ואמר כי השרים לא השלימו עם בחירתו ליו"ר מפלגת העבודה. לדבריו, לאחר שנכנס למשרד הביטחון היה צריך להתעסק יותר עם המפלגה. "25 אחוזים מראשי המוסדות הם אנשי קדימה שהצביעו לקדימה. אחרי 29 במאי (מועד הבחירות לראשות העבודה, א.ש) הדבר הראשון שאעשה זה להכריז על בחירות למוסדות".

 

פרץ הסביר לכתבים כי הצער שלו על כניסתו של אביגדור ליברמן לממשלה הוא ערכי. "כרגע ההשפעה שלו בממשלה אפסית ובטלה בשישים, אבל מצער אותי שמבחינה ערכית לא עשיתי על זה מאבק". פרץ אמר כי לא יידרוש את פיטוריו של ליברמן אם ייבחר לראשות המפלגה. בעניין ועדת וינוגרד אמר כי אין לו בעיה עם פרסום העדויות וכי יקבל כל החלטה.

 

באשר לדיווחים על התקדמות במשא-ומתן לשחרור גלעד שליט אמר שר הביטחון: "במזרח התיכון הכל נע מקיצוניות לקיצוניות. צריך להתייחס להכול בזהירות".

פורסם לראשונה 07/04/2007 23:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ, הערב בתל-אביב
צילום: ירון ברנר
צילום: דודי ועקנין
פינס. "על פרץ להחזיר את המפתחות"
צילום: דודי ועקנין
פרץ על הרצוג: "בוז'י בכה לי בטלפון"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים