שתף קטע נבחר

פרס לרב עובדיה: אפעל למען ישראל גם כנשיא

כמדי פסח, גם השנה ביקר שמעון פרס בביתו של מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף. כששאל הרב את פרס באם יוכל להמשיך בפעולותיו למען ישראל גם מהנשיאות, ענה המשנה לראש הממשלה: "אעשה זאת מכל מקום שבו אהיה"

כמדי שנה, גם בחג הפסח הזה הגיע המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, לביתו של מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, לביקור מסורתי. בין השאר, השניים דנו בפועלו של פרס עם ייבחר לנשיא המדינה, במקרה שהנשיא קצב ייאלץ להתפטר.

 

בפגישה בין השניים פרס סקר בפני הרב עובדיה את פעילותו במסגרת תפקידו, כולל פיתוח הגליל והנגב, תעשיית ההיי-טק וסוגיית הגרעין האיראני. הרב שאל את המשנה לראש הממשלה: "אם תהיה נשיא תוכל להמשיך לעסוק בכל הדברים האלו?", ופרס השיב: "התפקיד שלי לדאוג למדינת ישראל וליהודים בעולם. אעשה זאת מכל מקום שבו אהיה".


פרס והרב עובדיה. פגישה שנתית (צילום: חיים צח) 

 

בעבר הואשמה סיעת ש"ס כי הכשילה את בחירתו של פרס לנשיאות, מאחר שרוב חבריה הצביעו עבור משה קצב, וזאת בניגוד להבטחות שנתנו טרם הבחירות.

 

לפני כשלושה שבועות פורסם ב-ynet כי ח"כ יואל חסון (קדימה) הודיע שהוא מקפיא את קידומו של "חוק פרס", המאפשר הצבעה גלויה בנושא. "כ חסון הודיע שימשיך בקידום החוק, אך רק לכהונת הנשיא הבא, ולא לבחירות המתקרבות לתפקיד.

 

לדבריו של ח"כ חסון, הצעת החוק הייתה ראויה ביותר, אך לא הייתה עוברת בכנסת משום שהפכה להיות מזוהה עם שמעון פרס. "אין שום סיבה ששליח ציבור יסתתר מאחורי פרגוד ויפחד לחשוף למי הצביע בשם אותו ציבור שבחר אותו. האמת היא שבגלל אינטרסים אישיים ורצון לקדם מועמדים אחרים היה ניסיון להכשיל את קידום החוק", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יקבל רוח גבית מש"ס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים