שתף קטע נבחר

אובאמה: לא נכנסתי למירוץ כדי להיות מספר 2

בראיון לתוכניתו של דיוויד לטרמן ששודרה לפנות בוקר בארה"ב, דחה הסנאטור ברק אובאמה את האפשרות שיסכים לחבור ליריבתו הגדולה במירוץ, הילארי קלינטון, ולשמש כסגנה. "אתה לא נכנס למירוץ ומתמודד כדי להגיע למקום השני. אני לא מאמין בכך", אמר הסנאטור הצעיר לקול תשואות הקהל

הסנאטור הדמוקרטי מאילינוי, ברק אובאמה, דחה לפנות בוקר (ג') את האפשרות כי ישקול לאחד כוחות עם הילארי קלינטון, ולהסכים לשמש כסגנה של יריבתו הגדולה במירוץ על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית ב-2008.

 

"אתה לא נכנס למירוץ ומתמודד כדי להגיע למקום השני. אני לא מאמין בכך", אמר אובאמה בראיון ששודר הלילה בתוכניתו של דיוויד לטרמן ברשת הטלוויזיה האמריקנית CBS.

 

אובאמה אמר את הדברים בתגובה לשאלתו של לטרמן. "אם תרוצו יחד, תוכלו להיות קלף חזק", אמר המגיש. "על איזה סדר אנחנו מדברים כאן?", השיב אובאמה, לקול תשואות וצחוק של הקהל באולפן.

 

"בוא נאמר שאתה תהיה המועמד לנשיאות והילארי תהיה המועמדת לסגניתך. עכשיו, אילו היא היתה יושבת כאן, המצב יהיה שונה", התלוצץ לטרמן.

 

אובאמה, שנבחר לסנאט ב-2004, נעדר ניסיון פוליטי ברמה הלאומית. בשבוע שעבר נודע כי הצליח לגייס כ-25 מיליון דולר - וכמעט הצליח להשוות את הסכום שהצליח לגייס מטה הבחירות של הילארי, 26 מיליון דולר.

 

כאשר נשאל אובאמה על ידי לטרמן האם תיתכן אפשרות שיציע לקלינטון לשמש כסגניתו - ציין אובאמה כי כל המתמודדים נמצאים בשלב זה במירוץ כדי לנצח, אך בסופו של דבר, כולם נמצאים באותו צד.

 

לטרמן לא הירפה, וחקר את הסנאטור הצעיר האם ישקול מחדש את עמדתו אם המפלגה הדמוקרטית תיקלע למצב שבו היריבות בין שני המועמדים המובילים - אובאמה והילארי - תביע לקרע של ממש במפלגתם.

 

"במקרה האפשרי הזה, נראה לי שנזדקק לבורר חיצוני, ודייב, ייתכן שנפנה אלייך", השיב לו אובאמה בחיוך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובאמה. רוצה לנצח
צילום: איי פי
קלינטון.
צילום: רויטרס
מומלצים