שתף קטע נבחר

חיזור אובססיבי: פתח בלוג כדי למצוא בחורה

אורן מטר פגש בחורה בבר ובסופו של הערב לא לקח ממנה את מספר הטלפון שלה. במקום להתייאש ולוותר - הוא פתח בלוג במטרה לאתר אותה

אפשר לקרוא לזה רומנטיקה מקוונת. זה קורה לא פעם לביישנים. אתם פוגשים בבר בחור או בחורה שמוצאים חן בעיניכם, אבל מתביישים לגשת לדבר איתם, או בסוף הערב לבקש טלפון. הרוב מוותרים וממשיכים הלאה. אבל אורן מטר, בן 19 מרמת השרון - החליט לא לוותר. הוא פתח בלוג שמטרתו אחת: לאתר את אהובתו הפוטנציאלית והמסתורית, מ' (השם המלא שמור במערכת), אותה פגש ועמה החליף כמה מילים לילה אחד בבר תל-אביבי.

 

הבלוגרים התגייסו 

לפני כ-10 ימים מטר פתח בלוג ב"ישראבלוג" בשם "האם קוראים לך מ'?", ובו הוא פירסם את פרטי המפגש, תיאר את הבחורה וקיווה לטוב. בעלי בלוגים אחרים, התגייסו לעזרתו והחלו להפיץ את התיאור, בתקווה שמישהו מכיר את מ'.

 

מטר לא הסתפק בכך ואף תלה ביום ו' האחרון מודעות באיזור הבר וברחוב אלנבי בתל-אביב, וחילק גם עלונים לעוברים ושבים, במטרה לאתר את הבחורה ששבתה את לבו.

 

בראיון ל-ynet הוא מגלה כי הבלוג עורר הדים והרבה אנשים גילו עניין וניסו לעזור. מטר מסכים עם ההערכה כי הצעד שלו נראה מעט אובססיבי, אבל לדעתו, שיטת החיפוש-חיזור המיוחדת שלו היא משעשעת, הזויה ומעניינת (כמעט הכל יכולים להסכים על שתי מילות התואר האחרונות).

 

מטר הצליח בסופו של דבר לאתר את מ' דווקא דרך המודעות ולא באמצעות הבלוג. אך המחזר הנלהב נחל אכזבה. לאחר שנודע לה על מעשיו, היא הגיבה בכעס (באמצעות מכרה שלה שהגיבה בשמה בבלוג), דחתה אותו, ואף דרשה כי יסגור את הבלוג. 

 

על אף הדחייה, הוא לא מתחרט על המעשה ובדיעבד, היה חוזר על "הפרויקט המוזר". יחד עם זאת, הוא מדגיש כי היה משמיט כמה פרטים, כדי לא לפגוע ברגשותיה של מ'.

 

לאורן מצ'עמם

למרות האכזבה, מטר לא סגר את הבלוג, וכמו כל תנועה הראויה לשמה לא הכריז על כשלון אלא הרחיב את נושא הבלוג לטובת "פרויקטים הזויים" - בדומה לפרויקט הראשון והספונטני.

 

הפרויקט הבא יתרחש בערב יום ו' הקרוב באזור הרחובות אלנבי וקינג גורג' בתל-אביב, בצורה של צעדת מחאה, להעלאת המודעות ולמחות על העובדה שלאורן משעמם.

 

הוא רואה בכך דרך להוסיף חן לחיים, ולטענתו, היכולת להשתטות היא יכולת חשובה מאוד, ולדעת לא לקחת את עצמך יותר מדי ברצינות במקרים מסוימים. את ההשראה לפעילויות הללו קיבל מהווידאו-בלוג המצליח Ze Frank, ומקבוצת "פארש" שארגנה כבר אירועים דומים, כמו הפגנת המחאה נגד הפסיפלורה וקרבות המים בכיכר רבין.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השקיע בחיפוש. אורן מטר
צילום: מיקה בק
מומלצים