שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  קצין מג"ב מואשם בעבירות ריגול והברחת סמים

  מכתב האישום עולה כי קצין מבצעים המשרת במג"ב רמון מסר מידע מודיעיני סודי על סיורים המתנהלים בגבול ישראל-מצרים ועל אמצעים טכנולוגים בהם משתמשים החיילים. עוד הוא מואשם, יחד עם בדואי תושב הנגב, בהברחת כמויות גדולות של סמים לארץ

  המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום (ג') כתב אישום חמור נגד פקד באדי ביסאן, קצין מבצעים המשרת במג"ב רמון, ונגד סאלם אבו רוויס, בדואי תושב הנגב. השניים מואשמים בעבירות ריגול ובהברחת כמויות גדולות של סם ממצרים לישראל בשנה האחרונה.

   

  ביסאן (33) תושב הכפר ג'ת שבצפון, הכיר את אבו רוויס (33) במהלך שירותו בדרום. מכתב האישום עולה כי ביסאן מסר מידע מודיעיני סודי על סיורים המתנהלים בגזרה, תצפיות ואמצעים טכנולוגיים חדשים שהוצבו בגבול ישראל-מצרים למניעת הברחות.


  אבו רוויס (חולצה ירוקה) וביסאן (מסתיר פניו) בביהמ"ש (צילום: הרצל יוסף) 

   

  באחד האירועים, כך נכתב בכתב האישום, השתמש ביסאן בג'יפ הצבאי שברשותו כדי לבצע את ההברחות. הוא שיחרר את הנהג שלו, נסע לגבול מצרים ושם העמיס סחורה ומבריחים. מכיוון שביסאן שימש באותו אירוע כקצין תורן הוא קיבל דיווחים שוטפים מהחיילים שהיו בפעולת תצפית. באירוע אחר, כשחייליו החלו לחשוד בתנועה חשודה באזור, הוא אמר להם כי הם מדמיינים ובכך הצליח להבריח סמים לישראל.

   

  במחלקה לחקירות שוטרים סבורים כי הקצין ותושב הנגב הבריחו כמויות גדולות של סמים מכל הסוגים, בעיקר חשיש. התובע, עו"ד משה סעדה מהמחלקה לחקירות שוטרים, יבקש להאריך את מעצרם של השניים עד לתום ההליכים נגדם בדיון שיערך בבית משפט המחוזי בבאר שבע.

   

  סעדה אמר ל-ynet כי "מדובר במקרה חמור וחריג מאוד שהעונש עליו הוא של מאסר עולם. זהו המקרה הראשון שהוגש כתב אישום מסוג זה כנגד קצין משטרה בדרגת פקד".  

   

  בבקשה למעצר עד תום ההליכים כתב עו"ד סעדה כי יש בידי מח"ש ראיות לכאורה להוכחת האישומים. בין השאר האזנות סתר רבות והודאתו של אבו רוייס בפני מדובב שהוכנס לתא המעצר שלו. בין השאר עדכן הקצין שהואשם את תושב הנגב בתנועות הצבא ומג"ב באזור ולאיזה כיוון מופנות מצלמות האבטחה. האזנות בוצעו גם לקו הטלפון של מבריחים נוספים שפעלו באזור. לכתב האישום צורף תיעוד מצולם של ביסאן מסיע מבריחים בג'יפ המשטרתי שהועמד לרשותו במסגרת תפקידו. אותם מבריחים העמיסו על הג'יפ חבילות חשודות.

   

  עו"ד יוסי לין, המייצג את אבו רוויס, אמר ל-ynet: "מרשי מכחיש את המיוחס לו. הדברים יתבררו במהלך המשפט. במהלך כל החקירה, שנמשכה למעלה מחצי שנה, לא נתפס ולו פעם אחת סם או דבר מה אחר".

   

  עו"ד אמל פאלח המייצג את ביסאן אמר ל-ynet: "מרשי הכחיש את החשדות שיוחסו לו וכיום הוא מכחיש את האישומים המיוחסים לו ומה שמתחיל היום בכל תרועה רמה יסתיים בבוא העת בקול ענות חלושה". 

   

  ממג"ב נמסר בתגובה כי "מדובר בכתב אישום חמור וחריג לכאורה, שאינו מעיד כלל על פעילות לוחמי מג"ב רמון בפרט ולוחמי מג"ב בכלל. לוחמי מג"ב רמון פועלים ימים ולילות בגבול ישראל-מצרים בתנאים קשים כדי למנוע כניסת מחבלים, מסתננים והברחות אמל"ח, נשים וסמים. מפקד מג"ב מטפל במלוא החומרה בכל אירוע חריג בחיל ובמקרה זה, כאשר הועלו החשדות לראשונה כנגד הקצין, הועבר הנושא לטיפול מח"ש על ידי מפקדיו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צפריר אביוב
  חיילים בגבול ישראל-מצרים. ארכיון
  צילום: צפריר אביוב
  צילום: הרצל יוסף
  ביסאן בבית המשפט, היום
  צילום: הרצל יוסף
  עו"ד יוסי לין
  צילום: ענת לין
  מומלצים