שתף קטע נבחר

הודו וצרפת מתחרות על חברת אנרגיית רוח גרמנית

חברת סוזלון ההודית הגדילה את הצעת הרכש שלה ליצרנית טורבינות הרוח הגרמנית רה-פאואר ל-1.6 מיליארד דולר, הצעה גבוהה ב-7% מהצעתה של ענקית האנרגיה הגרעינית הצרפתית אריבה

חברת סוזלון (Suzlon) אנרג'י ההודית הגדילה את הצעת הרכש שלה לחברת אנרגיית הרוח הגרמנית רה-פאואר סיסטמס. ההצעה החדשה עומדת על 1.6 מיליארד דולר, גבוהה יותר מהצעתה של ענקית האנרגיה הצרפתית אריבה.

 

מסוזלון נמסר כי ההצעה החדשה גבוהה ב-19% מההצעה הקודמת, שהוגשה בפברואר. סוזלון אמרה כי רכשה כבר 7.7% מחברת רה-פאואר במחיר של 150 אירו למניה, והיא מציעה כעת מחיר דומה לשאר המניות.

 

סוזלון מתכוונת לרכוש את החברה הגרמנית ביחד עם קבוצת מארטיפר הפורטוגלית, בעלת המניות השניה בגודלה ברה-פאואר שמחזיקה ב-25.4% מהחברה.

 

ההצעה החדשה גבוהה ב-7% מהצעתה המתוקנת של אריבה, שמחזיקה כיום ב-29.6% מרה-פאואר. אריבה יכולה להגיש הצעה מתוקנת חדשה עד ה-20 באפריל.

 

בעלי המניות של סוזלון אינם מתלהבים מהעסקה, מאחר והם סוברים כי רכישת רה-פאואר תפגע בהכנסות החברה. מניות סוזלון צנחו ב-25% מאז שדווח על העניין שהיא מגלה ברכישת רה-פאואר בינואר השנה.

 

סוזלון היא חברת אנרגיית הרוח החמישית בגודלה בעולם. היא נמצאת בבעלות המיליארדר ההודי טולסי טאנטי. אם תרכוש את רה-פאואר, תהפוך ליצרנית טורבינות הרוח הרביעית בגודלה בעולם. אריבה היא היצרנית הגדולה בעולם של תחנות כוח גרעיניות.

 

ממשלות בעולם מגלות עניין גדל והולך במקורות אנרגיה מתחדשת, בשל מחירי הנפט הגבוהים והחששות לגבי השפעת הדלקים המאובנים על ההתחממות הגלובלית. כתוצאה מכך, חברות משקיעות יותר ויותר באנרגיית רוח, אנרגיה סולרית ואנרגיית מים, ואנליסטים אומרים כי הם צופים שמגמת הקונסולידציה בתעשייה תתגבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאבק רכש בתחום אנרגיית הרוח
צילום: לע"מ
מומלצים