שתף קטע נבחר

פרץ: הפרת חוק לא תקבע את מפת ההתיישבות

במהלך ביקור ביחידה להכוונת חיילים משוחררים ענה פרץ לביקורת על היעדר לוח זמנים לפינוי בית המריבה בחברון והבטיח: הפינוי יבוצע מהר ככל האפשר. סגנו של פרץ, אפרים סנה: "ההתיישבות אינה חוקית. הארוע נחשב נפיץ"

"נבצע את הפינוי מהר ככל האפשר". כך אמר הבוקר (יום ד') שר הביטחון, עמיר פרץ, בהתייחסו לבית המריבה בחברון, ולצווי הפינוי שהורה לחלק ליושבי הבית. פרץ ביקר הבוקר ביחידה להכוונת חיילים משוחררים בתל השומר. בתשובה לשאלת ynet על סוגיית הפינוי ולוח הזמנים, אמר: "אסור להשלים עם מצב שרכישת בניין או עסקת מקרקעין תקבע את מפת ההתיישבות ביהודה ושומרון".

 

במערכת הביטחון מעריכים כי בבית בחברון שוהים כ-80 איש, חלק במסגרת משפחתית וחלקם כבודדים.


פרץ, "נפעל בכל הדרכים החוקיות" (צילום: ניב קלדרון)

 

שר הביטחון נפגש במהלך ביקורו עם כמה חיילים משוחררים ושוחח עימם על תוכניותיהם לאזרחות. לאחר מכן אמר ל-ynet בסוגיית חברון: "כניסה לאזורים אלה צריכה להיות על פי החלטה של מדיניות ממשלה ולכן אנו מתכווננים לפעול בכל הדרכים החוקיות ולפנות את הנמצאים בבית בחברון".

 

השר פרץ אמר כי יפעל לפי כל הכללים המתוקנים במדינה דמוקרטית. "כפי שאנו באים ואומרים שלא נסכים ששום גורם יפר חוק, כך לא נאפשר שבאמצעות הפרת חוק ישפיעו על ההתיישבות". לדבריו "נבצע את הפינוי בצורה רגישה, אבל בנחישות וללא שום פשרות". הוא הוסיף כי "אנו פועלים בצמוד לייעוץ מטעם היועץ המשפטי לממשלה, הכוונה לבצע את הפינוי מהר ככל האפשר".

 

פרץ נשאל לגבי המשא ומתן מול החמאס בנוגע לשחרור גלעד שליט ואמר: "אני לא מתכוון להביע עמדתי לגבי אופי התביעה של אנשי החמאס, אופי הרשימה או מהות רשימת האסירים, היות וכל אמירה רק יכולה להחליש את היכולת להגיע איתם לפתרון".

 

סגן השר: "בית המריבה - ארוע נפיץ"

סגן שר הביטחון, אפרים סנה, ציין היום כי מעבר לפן הביטחוני של הנושא, השארת המתנחלים בבית תביא לרצף טריטוריאלי בין תל רומידה וקרית ארבע. לדבריו, כיוון שאין החלטה בנושא זה של הדרג המדיני - לא יתכן כי המתיישבים יבצעו מהלך זה, הנושא עימו השלכות פוליטיות.

 

סגן השר ציין כי המתיישבים לא קיבלו היתר מהמנהל האזרחי להתיישבות במקום וכי על פי החלטת ממשלה מפברואר 1980 - יש צורך באישור הממשלה על מיקומה של התיישבות חדשה בחברון. הצו שנשלח למתיישבים ב"בית המריבה" מקציב להם 15 ימים לפנות את המקום, שבמהלכם - יוכלו לערער על ההחלטה.

 

 

סנה הודה כי יש להתייחס לאירוע במלוא הרצינות, כיוון שהוא נחשב ל"נפיץ בגדה". לדבריו, ההחלטה על מתן הצו נפלה רק השבוע, כיוון ש"רצינו ללכת על קרקע משפטית בטוחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברגישות. פרץ
צילום: ניב קלדרון
לא חוקי. סגן השר, סנה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים