שתף קטע נבחר

עתירה נוספת לבג"ץ: להשעות את השר הירשזון

לאחר שעתירתה הקודמת נדחתה בטענה כי מוקדם מדי להורות על הדחתו של שר האוצר, הגישה התנועה לאיכות השלטון עתירה נוספת. "חזקת חפותו של הירשזון לחוד וסוגיית כשירותו לכהונת שר לחוד", מסבירים העותרים

התנועה לאיכות השלטון עתרה היום (ד') לבג"ץ פעם נוספת בדרישה להשעות את שר האוצר אברהם הירשזון, בעקבות החקירה נגדו על מעילת כספים בעמותות שונות. לפני חג הפסח פנתה התנועה לבג"ץ בעניין זה אולם השופטים דחו את העתירה על הסף.

 

בהחלטם לדחות את העתירה הראשונה הסבירו השופטים אשר גרוניס, מרים נאור ואסתר חיות כי מוקדם מדי לחייב מהלך שכזה והסבירו: "השעייתו של שר מן הממשלה אינה עניין של מה בכך, זהו עניין המחייב שקילה בכובד ראש של נתונים שונים...".

  

גם הפורום המשפטי למען ארץ ישראל הגיש עתירה דומה ובעקבותיה ביקשו השופטים במפתיע מהמדינה לנמק מדוע לא יושעה הירשזון. הדבר עורר כעס רב בקרב התנועה לאיכות השלטון, שכן עתירה דומה שלהם נדחתה כאמור רק יומיים קודם לכן.

 

בעתירה החדשה שהוגשה כעת כותבים עורכי הדין אליעד שרגא, ברק כלב וצרויה מידד-לוזון, כי הם אינם מבקשים את הדחתו של הירשזון, אלא רק השעייה נוכח "הפגיעה הקשה שנגרמת לאמון הציבור ומוסדות השלטון בשעה שהצטברה כנגד השר מסה קריטית של חשדות חמורים. להירשזון אין כל זכות קנויה לשמש בתפקיד שר בממשלת ישראל".

 

עוד מוסיפים העותרים: "כל אינטרס אישי להמשיך ולכהן כשר נסוג אל מול האינטרס הציבורי של הגנה על זכות הציבור במוסדות השלטון כתנאי להישרדות כל משטר דמוקרטי. חזקת חפותו של הירשזון לחוד וסוגיית כשירותו לכהונת שר לחוד".

 

החקירה, כזכור, נפתחה בעקבות חשדות למעילה בעמותות ובארגונים הקשורים בהסתדרות העובדים הלאומית, שבראשה עמד בשעתו שר האוצר. על פי החשדות, מעורב בפרשה גם בנו של שר האוצר, עופר הירשזון. השר נחקר כבר שלוש פעמים, במשך שבע שעות בכל פעם.

 

על-פי החשד - עמותות ההסתדרות הלאומית שימשו צינור להעברת כספים במרמה לבכירים בארגון, שבראשו עמד הירשזון במשך שנים רבות. עד עתה ידוע על חקירה המתנהלת נגד עמותת ניל"י, מצעד החיים, קרן וולקר (המעניקה מלגות לסטודנטים נזקקים) וקרן הפנסיה יובלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הירשזון. עדיין בתפקיד
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים