שתף קטע נבחר

יו"ר הקואליציה: הכל לגיטימי להחזרת הבנים

לנוכח הקולות הגוברים נגד שחרור מחבלים רוצחים, מתייצב יו"ר הקואליציה, ח"כ אביגדור יצחקי, ומבקש מפוליטיקאים לא לדבר ולתת לראש הממשלה לעבוד בשקט. "אין אסיר שהוא לא קלף מיקוח לגיטימי. הכל לגיטימי במטרה להחזיר את הבנים הביתה"

יו"ר הקואליציה, ח"כ אביגדור יצחקי (קדימה), קורא היום (ד') לפוליטיקאים משמאל ומימין לשמור על שתיקה בכל מה שנוגע לעסקת חילופי שבויים, "תנו לראש הממשלה לעבוד על זה בשקט, תפסיקו להפריע". בראיון עם ynet, הוא נשאל האם הוא רואה במרואן ברגותי קלף מיקוח לגיטימי במסגרת המו"מ לחילופי שבויים: "במשא ומתן כזה אין אסיר שהוא לא קלף מיקוח לגיטימי. הכל לגיטימי במטרה להחזיר את הבנים הביתה".

 

ח"כ יצחקי מוסיף: "כמי שהיה מנכ"ל משרד ראש הממשלה מספר שנים וכמי שמכיר את העסק מקרוב - כל הדיבורים בעד ונגד עיסקה לא תורמים לשום דבר. להיפך - אם כבר הם גורמים למשהו, זה לנזק בלבד". לדבריו, הוא מודע לרגישויות בקרב משפחות החטופים מצד אחד ומנגד - אצל משפחות נפגעי הטרור. "יש רגישויות בשני הצדדים, אבל בשורה התחתונה חייבים להחזיר את הבנים הביתה".

 

לדבריו, "חיילי צה"ל צריכים להיות בטוחים שאם הם יפלו בשבי, מדינת ישראל תעשה הכל כולל הכל כדי להשיב אותם הביתה. נכון שמדובר בדילמה רצינית - כמה אסירים לשחרר ובאיזה דרגות – וברור שקשה וכואב לשחרר רוצחים עם דם על הידיים ובטח מנהיגי כנופיות רוצחים, אבל אף אחד לא רצה להגיע למצב הזה. אני שומע שמדברים על כך ששחרור אסירים ביטחוניים יעודד את החטיפה הבאה - אבל במחיר החזרת הבנים הביתה צריכים לקחת גם את הסיכון הזה. אין ברירה".

 

יצחקי התייחס גם לפרשת היעלמו של ח"כ עזמי בשארה: "כקולגה - אני מבקש ממנו לא לחזור לישראל יותר. הוא הביא רק נזק לערביי ישראל. עדיף שיישאר איפה שהוא נמצא".

 

יו"ר הקואליציה התייחס גם לקואליציה שבראשה הוא עומד: "הקואליציה איתנה, גם אם לפעמים זה לא נראה כך. היא תמשיך את דרכה גם לאחר הבחירות במפלגת העבודה. כיו"ר הקואליציה אני יודע מחברי כנסת ושרים שהאינטרס של כולם היא שהקואליציה תאריך ימים. אני מאמין שהקואליציה תשלים את הקדנציה שלה".

 

יצחקי לא שולל אפשרות שהקואליציה תמשיך לשרוד גם ללא ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אם ייאלץ להתפטר מתפקידו בגלל מסקנות ועדת וינגורד: "אני מאוד מקווה שלא יהיו מסקנות קשות נגד ראש הממשלה, אבל אם חס וחלילה יהיו מסקנות כאלה - הקואליציה חזקה ללא קשר לפרסונה כזו או אחרת וגם מסקנות קשות של ועדת וינוגרד לא יפרקו אותה. יתרה מזו - אני קורא לעוד סיעות להיכנס לקואליציה ובראש ובראשונה ליהדות התורה ולליכוד". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ אביגדור יצחקי
צילום: גיל יוחנן
גלעד שליט
צילום: רפרודוקציה
צילום: רויטרס
מרואן ברגותי
צילום: רויטרס
מומלצים