שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הקונגרס האמריקני קורא: שחררו את החטופים
  בפגישה עם משפחות החיילים החטופים והנעדרים מסר חבר הקונגרס, גרי אקרמן, שבאחרונה התקבלה החלטה המביעה תמיכה בישראל וקוראת לשחרור השבויים. לדבריו, "אין ביכולתנו לאלץ ארגונים כאלה לשחרר את החיילים, כפי שאיננו יכולים לגרום להם להבין מהו ההבדל בין טוב לרע"

  בני משפחותיהם של החיילים החטופים, גלעד שליט, אלדד רגב ואהוד גולדווסר, וכן בני משפחות של חיילים נעדרים, נפגשו בצהריים (יום ד') בתל אביב עם גרי אקרמן, חבר קונגרס דמוקרטי. אקרמן הגיש לבני המשפחות את הצהרת הקונגרס הקוראת לשחרור החיילים החטופים.

   

  חבר הקונגרס הגיע לישראל לאחר סיור במצרים. הוא הציג בפגישה עם בני המשפחות את ההצהרה, המהווה למעשה חוק ללא שיניים - מסמך הצהרתי בלבד. במעמד הקראת ההצהרה, הביע אקרמן תקווה כי בניגוד לליל הסדר שנערך לפני כעשרה ימים, שבו הושארו כיסאות ריקים לחיילים החטופים והנעדרים, את ליל הסדר הבא יחגגו בקרב בני משפחותיהם.

   

   

  בטרם מסר אקרמן את המסמך למשפחות החיילים, נשא נאום מרגש: "שוביהם ניסו להפוך את הגברים הללו למשהו שהם לא: קלפי מיקוח, מעין נכס פוליטי, דברים שניתן להחליף בתמורה לטובות, או להקריב ללא הינד עפעף. הגברים הללו אינם 'דברים'. הם בני אדם. יש להם שמות ומשפחות. יש להם זכויות כחיילים שנשבו ויש להם זכויות כאינדיבידואלים. יש להם גם זכויות תחת החוק הבינלאומי".


  אקרמן בפגישה עם משפחות החיילים. (צילום: ניב קלדרון)  

    

  לדבריו, "הארגונים שלקחו את אותם גברים בשבי הראו את אופיים האמיתי. מניעת רופאים ותרופות, מניעת ביקורים של הצלב האדום או הסהר האדום, מניעת תקשורת בסיסית עם בני משפחותיהם - ולו המידע שהם עודם בחיים - ההחלטות והפעולות האלו מראות מה טיבם של האנשים שמנהלים את חיזבאללה וחמאס: הם אנשים מאמינים, אולם הם בלתי מוסריים. הם צדקניים, אך גם מאוד אכזריים. הם רברבניים וגאים - אולם הם מניפולטיביים וחמקמקים. בני אדם הגונים אינם מתנהגים כך".

   

  "אכזריות ורשעות שכאלה, הן לרוע המזל, אופייניות לארגונים מסוג זה ולמדינות החסות שמממנות אותם - סוריה ואיראן. אין ביכולתנו לאלץ ארגונים כאלה לשחרר את החיילים כפי שאיננו יכולים לגרום להם להבין מהו ההבדל בין טוב לרע. אינך יכול לבייש מישהו שאינו מסוגל להתבייש", הוסיף חבר הקונגרס.

   

  לדברי אקרמן, "מתוך ההתנסויות המרות שלנו, אנחנו יכולים להביע את אהדתנו, את דאגתנו לשבויים, ולכם, בני משפחותיהם. אנו יכולים לתת למבצעי הפעולות הברבריות האלו לדעת שלא שכחנו מה הם עשו - ומה הם ממשיכים לעשות. אנחנו יכולים להוסיף את קולותינו לאלה שאומרים מספיק! מספיק! שחררו את האנשים הללו לחופשי! כהוכחה לתמיכת בית הנבחרים, אני גאה להציג לכם עותקים חתומים של ההחלטה שהתקבלה פה אחד בבית הנבחרים - המביעה את דאגתנו ליקיריכם הנעדרים ואת תמיכתנו בכם. לא שכחנו, ולעולם לא נשכח". 

   

  בני משפחות החטופים הביעו תקווה שהחלטה דומה תתקבל בקרוב בבתי נבחרים אחרים ברחבי העולם. רעייתו של אהוד גולדווסר, קרנית, אמרה שהצעת החוק הונחה על שולחן הקונגרס בעת שהייתה בוושינגטון בחודש פברואר האחרון. "כעת ההצעה עברה את כל שלבי ההצבעה והפכה לחוק. במקביל מקדמת הסנאטורית הילארי קלינטון מהלך דומה בסנאט", אמרה.

   

  גולדווסר הוסיפה כי הצעות חוק והצהרות דומות מונחות כעת על שולחנות הנבחרים גם בצרפת, איטליה וסלובקיה, כשהמטרה בהצהרות אלה היא להפעיל לחץ על הפרלמנט הלבנוני, שבו חברים בין היתר אנשי חיזבאללה המחזיקים בחיילים החטופים. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים