שתף קטע נבחר

פרופ' רובינשטיין: האיפול על פרשת בשארה - ספק חוקי

המשפטן הבכיר קובל: "איפול זה, שחוקיותו מוטלת בספק, פוגע בזכות הציבור לדעת ואחראי ליצירת גל של שמועות". גם בל"ד מבקשת לפרסם את פרטי התעלומה

חרושת השמועות סביב פרשת בשארה הולכת וצוברת תאוצה, בעוד צו איסור הפרסום עליה עדיין בתוקף. לאור זאת, יש מי שטוען כי ידה של מערכת הביטחון במניעת הפרסומים - כמו גם של בית-המשפט, שמאשר את בקשותיה - הייתה שוב קלה על ההדק.  

 

במפלגת בל"ד, מפלגתו של ח"כ עזמי בשארה, ביקשו מבית-המשפט להסיר את הצו, כדי לשים קץ לשמועות ולאפשר להם להתמודד עם ההאשמות באופן חזיתי. גורמים המקורבים למפלגה טוענים כי המשטרה סירבה לבקשת עורכי-הדין מטעמם להסיר את הצו.

 

גם כלי תקשורת בשפה הערבית דורשים להסיר את האיפול המלא. בית-משפט השלום בפתח-תקוה צפוי לדון בבקשות בתחילת השבוע הבא.

 

חיזוק לבקשת הפרסום מתקבל היום (ה') מהמשפטן הבכיר, פרופ' אמנון רובינשטיין, שקובל על האיפול המלא אשר הוטל על הפרטים. "איפול זה, שחוקיותו מוטלת בספק, פוגע בזכות הציבור לדעת ואחראי ליצירת גל של שמועות בציבור", אומר פרופ' רובינשטיין, איש המרכז הבינתחומי הרצליה ולשעבר שר החינוך.   

 

לדעתו של רובינשטיין, מותר וראוי להטיל איפול על

פרטי החקירה, אך לא על עצם קיומה, מה גם שמדובר בנושא בעל חשיבות ציבורית רבה ביותר. "מן הראוי", הוא מוסיף, "שהיועץ המשפטי לממשלה יבקש הסרה חלקית של האיפול, ובכך תימנע גם חרושת השמועות וגם נזק לשמה הטוב של ישראל".

 

בינתיים בני משפחתו של בשארה, ששוהה ככל הידוע באירופה, שבו ארצה. המקורבים טוענים כי גם חבר-הכנסת עצמו צפוי לחזור בקרוב.

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האיפול פוגע: רובינשטיין
צילום: גלעד קוולרצ'יק
עוד ישוב: בשארה
צילום: איי אף פי
מומלצים