שתף קטע נבחר

לקראת הפריימריז: ברק מציג - הניסיון ינצח

ראש הממשלה והרמטכ"ל לשעבר יציג בתקופה הקרובה את הישגיו לאורך הקריירה כדי להדגיש את נסיונו על פני מתחריו. בנוסף ינסה לשכנע כי רק הוא יוכל לגבור בבחירות על נתניהו

הבחירות לראשות מפלגת העבודה ייערכו בעוד כחודש וחצי ואנשיו של אהוד ברק כבר נערכים לגל נוסף, שלישי במספר, שנועד ליצור "מומנטום" לקראת הישורת הסופית.

 

על פי האסטרטגיה שקבע בתחילת הדרך עו"ד אלדד יניב, המנהל את הקמפיין של ברק, יסתער ראש הממשלה לשעבר על ראשות המפלגה באמצעות שלוש מתקפות תקשורתיות וציבוריות שונות: חזרתו הרשמית לפוליטיקה וכניסתו למרוץ, גיוס תמיכה ציבורית ופוליטית נרחבת בקרב אישי ציבור, שרים וח"כים של הסיעה, ולבסוף - התמקדות בניסיון העבר שלו בתפקידיו השונים.

 

מטרת המהלך היא להבליט באופן ברור את פערי הניסיון בין ברק ובין יריבו העיקרי בשלב זה, עמי איילון. במסגרת זו תובלט העובדה כי ברק מנוסה הרבה יותר בניהול המערכת הביטחונית הישראלית וכי הוא מתאים יותר כמי שהיה בעבר רמטכ"ל ושר ביטחון.

 

נושא משמעותי נוסף בתחום נסיונו של ברק יבליט את האפשרות כי מפלגת העבודה תיאלץ להתמודד בעתיד הלא רחוק במערכת בחירות כללית. או אז יצטרך היו"ר הנבחר לעמוד מול בנימין נתניהו מהליכוד.

 

"אין ספק כי במסגרת קמפיין כזה נתניהו יבליט את הניסיון שלו", אומרים אנשיו ותומכיו של ברק. "אם עמי איילון יעמוד בראש העבודה, ברור לכל כי חוסר ניסיונו יתבהר במהרה ויהיה לו לרועץ".

 

אלמנט הניסיון יובלט אף יותר לקראת פרסום דו"ח הביניים של ועדת וינוגרד ולא פחות מכך לאחר פרסומו. דו"ח זה צפוי לעסוק בהרחבה בהחלטות שהביאו לפתיחת מלחמת לבנון השנייה ולקבלת ההחלטות של המנהיגים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. בעל הנסיון
צילום: אמיר כהן
מומלצים