שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הכירו בכנס לקראת "מצעד החיים" בפולין

  ירון הוא בן למשפחת ניצולי שואה, שאיבד את רוב משפחתו שם. הוא ואפרת נפגשו בראשונה ב"יד ושם", בכנס לקראת משלחת מטעם התאחדות הסטודנטים. לפני חמש שנים הוא צילם אותה, והחיוך שלה לא לא עזב אותו, גם אחרי שהחליט לעזוב את הארץ ולנסות את מזלו בארצות הברית. דרך האינטרנט צמחה האהבה

  בשנת 2002 היה ירון סטודנט במכללה למנהל, ואפרת היתה סטודנטית באוניברסיטת בן גוריון. הם נפגשו בראשונה בכנס שהתקיים ב"יד ושם" לקראת יציאה לפולין, במסגרת משלחת של התאחדות הסטודנטים הארצית ("משלחת שיוצאת כל שנה, מומלץ מאוד", אומר ירון).

   

  היא היתה אז חברה של ראש המשלחת, והוא היה פנוי. לא קרה דבר ביניהם, אבל הוא צילם אותה, בדיוק לפני חמש שנים, "עם החיוך הכי יפה בעולם", לדבריו, ולמרבה האירוניה - במהלך "מצעד החיים" בפולין.

   

  מילואים רגע לפני ההחלטה לעזוב את הארץ

  לאחר המשלחת התקיים מפגש, בו הוקרן הסרט של המשלחת. אפרת וירון נפגשו שוב. "היא ראתה את התמונה ואמרה לי שהיא חייבת אותה", מספר ירון. "החלפנו טלפונים ואמרתי לה שבהזדמנות אקפוץ אליה ואתן לה עותק". 

   


  החיוך שעשה את כל ההבדל, אפרת בתמונה ההיא (צילום: ירון שוורץ)

   

  דיברנו כל לילה, בצ'ט עם מצלמה

  ירון טס לארצות הברית, כמתוכנן. "שהיתי שם כשנתיים, ואחד הדברים שידעתי היה שיש בחורה שרק בשבילה אני חוזר לארץ - והיא לא ידעה זאת. במהלך שהותי שם היינו בקשר טלפוני פעם בכמה חודשים, החלפנו כמה מכתבים ותו לא. היו לה פה חברים, לי היו שם חברות, וזהו", הוא מספר.

   

  "לקראת סוף שהותי שם הקשר בינינו התחיל להתחמם, באמצעות האינטרנט, מצלמות רשת וכדומה. דיברנו כל לילה, בצ'ט עם מצלמה, עד שבשלב מסוים נשברתי ואמרתי לה שאני אוהב אותה".  


  הגיע לביתה ישירות משדה התעופה. ירון ואפרת בחתונתם

   

   

  עוד בהיותו שם, התקיימה פגישה בין אפרת והוריה לבין הוריו של ירון ומשפחתו. ירון חזר ארצה באוגוסט 2004 והפתיע את אפרת, כשהגיע לביתה הישר משדה התעופה. "מאז לא נפרדנו", הוא אומר. "הצעתי לה נישואים על חוף הים בשקיעה והתחתנו ב-1 בנובמבר 2006". אפרת, בת 29, מורה לאנגלית ב"אנקורי" אשדוד. ירון, בן 31, מנהל מכירות של

  אסיה ואפריקה בחברת אר.אר תקשורת לוויינים.

   

  ירון, בן למשפחה של ניצולי שואה ("אפשר לומר ש-90 אחוז ממשפחתי נשארה שם"), אומר: "נפלאות דרכי הגורל, ומדהים שדווקא מתוך המקום הנורא ההוא תצמח לה המשך שושלת משפחת שוורץ".

   

  • יש לכם סיפור היכרות מרגש / משעשע / מיוחד במינו? הצעתם נישואים באופן יוצא דופן? כיתבו אלינו את הסיפור בצירוף תמונה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ירון ואפרת. פגישה ראשונה ב"יד ושם"
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים