שתף קטע נבחר

שביתה במפעל אפקון אלקטרו-מכניקה בבאר שבע

בלעדי: 120 עובדי מפעל הציוד האלקטרוני בבאר שבע סגרו את המפעל והפסיקו את העבודה. העובדים דורשים שיפור בתנאי העבודה שלהם וטוענים לסחבת במו"מ. ההנהלה: רוב המחלוקות כבר נפתרו; ההסתדרות מנסה ללבות את האש

עובדי מפעל הציוד האלקטרוני אפקון אלקטרו-מכניקה בבאר שבע פתחו הבוקר (א') בשביתה כללית. כך נודע ל-ynet. עובדי המפעל הפסיקו את העבודה כליל וחסמו את שערי המפעל.

 

עובדי אפקון דורשים מהנהלת המפעל לחתום על הסכם עבודה חדש. העובדים דורשים מההנהלה לעדכן את טבלאות השכר במפעל ולהנהיג במפעל החזר של דמי מחלה ותוספת ותק ולהבטיח לעובדים שנפגעים בתאונות עבודה גיבוי מול הביטוח הלאומי.

 

"אנחנו מנהלים משא ומתן של למעלה משנתיים בלא תוצאות", אומר יו"ר מרחב הנגב בהסתדרות מאיר בביוף, "הנהלת המפעל מבצעת סחבת במשא ומתן. זה מפעל שמעסיק עובדים בתנאי עבדות ועושה הון על גבם, תוך התנערות מההסכמים הקיבוציים בענף המתכת. ההסתדרות מגבה את עובדי המפעל לחלוטין, ותשלם להם דמי שביתה מלאים על כל דקה שהם שובתים, כיוון שמדובר בעובדים מסורים ששובתים רק כאשר הגיעו מים עד נפש".

 

אביב אנטר, מנכ"ל חברת אפקון תעשיות בעלת השליטה באפקון, מסר ל-ynet בתגובה: "חבל שהעובדים שובתים. אנחנו נמצאים במשא ומתן על דרישות העובדים וכבר הגענו להסכמות. לא ידוע על מחלוקות מהותיות".

 

מנכ"ל אפקון אלקטרו-מכניות, משה חייט, מוסיף כי: "נראה כי ההסתדרות מנסה ללבות את האש וגורמת לעובדים לשבות. ועד העובדים של המפעל ניהל אתנו משא ומתן שהסתיים בהסכמה אלא שאחרי שההסתדרות נכנסה לתמונה, הם הוסיפו דרישות נוספות שלא נדונו במשא ומתן עם הוועד וגרמו לשביתה".

 

אפקון אלקטרו-מכניקה עוסקת בהתקנת מערכות חשמל ובייצור לוחות חשמל, פיקוד ובקרה ומוצרים אלקטרומכניים. החברה, הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל-אביב, נמצאת בשליטה (80%) של קבוצת אפקון תעשיות, הנמצא בשליטה (56%) של איש העסקים שלמה שמלצר. המפעל מעסיק 120 עובדים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיון פרג'
בעל השליטה באפקון, שלמה שמלצר
צילום: סיון פרג'
מומלצים