שתף קטע נבחר

זדורוב: אין לי דם על הידיים; הפרקליטות: הוא אשם

בדיון בבית המשפט אמר רומן זדורוב כי לא הוא רצח את תאיר ראדה. עם זאת הפרקליטות טוענת כי יש בידיה די ראיות להרשיעו. הסניגור פירט את מעשיו של זדורוב בזמן הרצח. לדבריו, הוא לא יכל לרצוח אותה מניתוח לוח הזמנים שלו

בפרקליטות ממשיכים לטעון גם היום (ב') שרומן זדורוב רצח את הנערה תאיר ראדה בקצרין. זדורוב עצמו מכחיש את האישום נגדו וממשיך לטעון כי הוא חף מפשע.

 

בבית משפט המחוזי בנצרת נערך דיון במשפטו של זדורוב, שהואשם ברצח הנערה בדצמבר אשתקד. לפני הדיון אמרה מנהלת המחלקה הפלילית בפרקליטות מחוז צפון, עו"ד מירית שטרן, כי "הראיות בתיק הן חד-משמעיות ומובילות אותנו למסקנה כי רומן זדורוב הוא הרוצח של הנערה תאיר ראדה". היא הוסיפה ש"המידע המגיע לכלי התקשורת מועבר על ידי גורמים אינטרסנטים שעושים זאת בצורה מאוד חכמה".

 

עורך דינו של זדורוב, עו"ד דוד שפיגל, פירט בבית המשפט את לוח הזמנים של מרשו לפני הרצח. לדבריו, זמן קצר לפני המקרה יצא הנאשם מבית הספר, לאחר מכן שב ודקות לאחר הרצח נצפה כשהוא עומד במזנון. "בין לבין נשארו לו אולי מספר דקות בודדות כדי לבצע את הרצח, לברוח ולהעלים את הסכין. זה בלתי אפשרי בעליל. מתי הוא יכל להספיק לרצוח אותה?" שאל עורך הדין.

 

בדיון שהתקיים בפני נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, השופט מנחם בן דוד, טען עו"ד שפיגל: "הנאשם מודה כי יצא מהמקלט בו עבד באותה עת ובסמוך לשעה 13:30 אבל אל מחוץ לשטח בית הספר, כלומר לחניה שבסמוך וזאת על מנת להמתין למעבידו".


זדורוב ועו"ד שפיגל בבית המשפט (צילום: חגי אהרון)

 

לטענת עו"ד שפיגל, על פי פלט שיחות של הטלפון של זדורוב, הוא שוחח בשעה 13:23 עם המעסיק שלו. הם תיאמו ביניהם שהוא ייצא אליו אל מגרש החניה מחוץ לבית הספר בכדי לקבל ממנו דבק. על-פי דברי הסנגור: "זדורוב המתין למעביד, שוחח עמו כמה דקות וחזר פנימה להמשך עבודתו בריצוף המקלט. הרצח עצמו, אגב, בוצע בשעה 13:50, מתיק החקירה עולה שבשעה 14:00 כבר נצפה זדורוב במזנון בית הספר".

 

בנוסף, נכתב בתשובה שהגישה ההגנה לבית המשפט כי קצה להב הסכין היפנית עמה עבד זדורוב ואיתה טוענים במשטרה ובפרקליטות בוצע הרצח, נשחקה כתוצאה מן העבודה. "במהלך עבודת הריצוף נשחקה מעת לעת קצה להב הסכין היפנית עמה עבד, כך שנאלץ היה להסיר על ידי שבירה את הקצה השחוק על מנת להמשיך בעבודתו".

 

זדורוב עצמו, שנכח באולם, מוסיף לטעון כי הוא חף מפשע. "הידיים שלי נקיות. אין עליהם את הדם של תאיר או דם של מישהו אחר. הלב שלי נקי. לא עשיתי כלום. המשטרה עושה טעות". על השאלה מדוע בחר להודות ולשחזר את הרצח, ענה זדורוב: "את זה צריך לשאול את המשטרה למה הודיתי ושחזרתי, להם יש תשובה".

 

באולם המשפט נכחו גם הוריה של תאיר, אילנה ושמואל, עמם הגיעה עו"ד שירה מרוז, המלווה את המשפחה. "לא יכול להיות שזירת רצח כל כך חיה וכל כך לא שגרתית שעולים ממנה ממצאים הזועקים לשמיים, ביניהם החיתוך והכיתוב על גופה של תאיר, הפציעות לאחר המוות, הדם בשירותים והשערות שהחזיקה ביד - אין עדיין תשובה. אני משוכנעת שבית משפט העליון ייעתר לבקשה ויפתח את החקירה מחדש", אמרו נציגי המשפחה.


פורסם לראשונה 16/04/2007 10:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זדורוב. טוען לחפותו
צילום: חגי אהרון
צילום: רפרודוקציה
תאיר ראדה ז"ל. נרצחה בבית הספר
צילום: רפרודוקציה
אילנה ראדה בבית המשפט
צילום: חגי אהרון
מומלצים