שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "אבו-מאזן ביקש מעבר חופשי להנייה, אולמרט שוקל"
  סוכנות ידיעות פלסטינית מצטטת גורם בלשכת הנשיא, לפיו בפסגה אתמול התבקשה ישראל לאפשר מעבר חופשי בין עזה לגדה עבור ראש הממשלה הנייה מחמאס. "אולמרט הפגין גמישות"

  האם ממשלת ישראל תאפשר לראש הממשלה הפלסטיני מטעם החמאס, איסמעיל הנייה, חופש תנועה בין הגדה לרצועה? סוכנות הידיעות הפלסטינית העצמאית "סמא" ציטטה הבוקר (יום ב') גורם בכיר בלשכתו של אבו-מאזן, שאמר כי בפגישתו אתמול עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ביקש הנשיא הפלסטיני לאפשר להנייה לנוע בחופשיות בין שני חלקי הרשות הפלסטינית.

   

  המקור מסר כי אולמרט הפגין גמישות בעניין, אולם הבהיר לאבו-מאזן כי העניין יידון בפגישות הבאות בין השניים. בנוסף, נמסר כי אולמרט לא הביע התנגדות לרעיון בתנאי שהנייה יכבד שורה של תנאים שתציב ישראל, כמו התלוותו של נשיא הרשות במעבר בין חלקי הרשות השונים.

   

  ישראל מונעת את תנועתם של השרים וחברי הפרלמנט הפלסטינים מהרצועה לגדה המערבית ולהיפך, וישיבות הממשלה הפלסטינית כמו גם ישיבות המועצה המחוקקת הפלסטינית מתנהלות באמצעות שידור לווייני.

   

  בתוך כך, אמר שר ההסברה הפלסטיני, ד"ר מוסטפא ברגותי, כי פגישת אולמרט ואבו-מאזן אינה מבטאת את שאיפות העם הפלסטיני, כיוון שישראל עדיין אינה מוכנה לשים קץ לכיבוש. דבריו של ברגותי מתווספים לדברים שאמר סגן ראש הממשלה הפלסטיני, עזאם אל-אחמד, מבכירי הפתח, לפיהם פגישות אלה אינן מועילות וכי הוא מתנגד לקיומן.

   

  בפגישה סיכמו ביניהם אולמרט ואבו-מאזן מספר נושאים לשיתוף פעולה, בהם מניעת הברחות הנשק ממצרים אל תוך רצועת עזה. אבו מאזן ואנשי צוותו הציגו תוכנית ביטחונית על פיה יש לפרוס כוחות של משמר הנשיאות הפלסטיני לאורך ציר פילדלפי כדי למנוע את ההברחות. כמו כן סיכמו השניים על המשך הפעלת ועדה ביטחונית מרובעת בה שותפים ארצות הברית, ישראל, מצרים והפלסטינים, אשר תעסוק בנושא מניעת ההברחות. ועדה זו התכנסה בעבר מספר פעמים, אך עתה מבקשים השניים כי עבודתה תהיה רצופה יותר.  

   

  ראש הממשלה אולמרט העמיד שורת תביעות בפני יושב ראש הרשות הפלסטינית. בנושא ירי הקסאם תבע אולמרט לעשות כל שנדרש כדי לעצור את הירי לאלתר. בנוסף הוא תבע מעמיתו הפלסטיני למנוע את התעצמות החמאס ולפעול ביתר שאת לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפסגה, אולמרט ואבו-מאזן
  צילום: עמוס בן גרשום
  הנייה. מסוגר ברצועה
  צילום: איי אף פי
  מומלצים