שתף קטע נבחר

ביילין ליהודי חברון: "מטורפים הביתה!"

יושב ראש מרצ שמר רוב הזמן על שלווה בביקור שקיים תחת אבטחה כבדה ביישוב היהודי בחברון. אלא שלבסוף גם סבלנותו פקעה לנוכח חרפות וגידופים שהטיחו בו ראשי היישוב במקום. ד"ר צביה גרינפלד, פעילת מרצ שהתלוותה לביילין, זכתה לקריאות: "דתיית מחמד"

"מרגל, סוכן זר! אתה חבר של בשארה!". כך התקבל היום (ג') יו"ר מרצ, ח"כ יוסי ביילין, שהגיע לסיור ביישוב היהודי בחברון. ה"מברך" היה ברוך מרזל שניסה להפריע לסיור שבו ניסה ביילין ללמוד עוד על מרקם החיים של האוכלוסייה היהודית והתושבים הפלסטינים, בעקבות רכישת בית המריבה.

 

תחת אבטחה כבדה החל יו"ר מרצ את הסיור בתל-רומיידה. בכניסה לביתו של האני אבו-הייכל - שסיפר לביילין על העוול, כהגדרתו, שהתושבים היהודים גורמים לו ולמשפחתו - חיכה מרזל לביילין ותקף אותו מילולית. פעילת זכויות האדם ומספר שש ברשימת מרצ, ד"ר צביה גרינפילד, ספגה אף היא צעקות ממרזל, שכינה אותה "דתיית מחמד".

 

התחנה הבאה בסיור היתה חנות מכולת ליד בית המריבה, שם ניסה ביילין לברר מה יחסם של התושבים החדשים למקומיים. בעל המכולת סיפר לו בערבית על התאכזרות, כהגדרתו, ומעשי אלימות מצד התושבים היהודים בבית המריבה - מבוגרים וילדים.

 

בכניסה לבית המריבה עצמו התפתחה מהומה שהוביל נועם ארנון, דובר היישוב היהודי בחברון. ארנון האשים את ביילין בהרג יהודים. "אתה הבאת את הסכם אוסלו, אתה הבאת את רוב המתאבדים ואתה אשם בכל הסבל הזה", קרא ארנון. ביילין איבד מעט את קור רוחו והשיב בקצרה ובתקיפות: "מטורפים הביתה!".

 

לשאלת ynet בדבר צעדיו העתידיים בסוגיית התיישבות היהודים בחברון, ענה יו"ר מרצ: "אני מתכוון להגיש הצעת חוק שקוראת לפינוי כל היהודים מחברון אחרי פגרת הקיץ. מדובר בהתנחלות חדשה ואני פועל לפינוי הקבוצה ההזויה הזו כבר מאותו לילה שבו הם פלשו. השאלה היחידה היא האם ממשלת אולמרט רוצה להקים כיום, ב-2007, למרות הבטחותיה, התנחלות חדשה בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביילין מסייר בחברון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים