שתף קטע נבחר

שלד של ממותה נמכר ב-421 אלף דולר

השלד זכה לכינוי "הנשיא" נמכר במכירה פומבית של פריטים פרה-היסטורים בבית המכירות כריסטי'ז. הוא מתנשא לגובה של 3.8 מטרים ואורכו כ-4.8 מטרים

שלד של ממותה סיבירית בן 15 אלף שנה נמכר ב-421 אלף דולר במכירה פומבית של פריטים פרה-היסטורים שביצע בית המכירות הפומביות כריסטי'ז,
צילום: איי פי
וקבע שיא עולמי לפריט במכירה מסוג זה.

 

השלד, שזכה לכינוי "הנשיא", מתנשא לגובה של 3.8 מטרים ואורכו כ-4.8 מטרים. דוברת כריסטי'ז, קפוסין מליו, אמרה כי הרוכש הוא אירופי ואספן של אמנות מודרנית וריהוט מהמאה ה-19.

 

שלד של קרנף צמרירי בן כ-10,000 שנה נמכר ב-162 אלף דולר. שלד של דוב מערות פרה-היסטורי מהרי האוראל נמכר ב-63,180 דולר. השלדים היו בבעלותם של אספנים פרטיים.

 

בנוסף, נמכרו במכירה הפומבית מאובני דגים וציפורים נדירים ומטאוריט. שן טוחנת של ממותה סיבירית נמכרה ב-6,480 דולר, וביצת דינוזאור שלא בקעה נמכרה תמורת כ-2,500 דולר.

 

מכריסטי'ז נמסר כי בסך הכל גרפה המכירה סכום של כ-1.53

מיליון דולר. עוד מסר בית המכירות כי רוב הפריטים נרכשו על ידי אנשים פרטיים, ומספר מאובנים נרכשו על ידי מוזיאון גרמני ומוזיאון צרפתי.

 

בחודש מרץ נמכרה של גולגולת של דינוזאור אוכל בשר גדול וניב של ממוטה פרוותית מעידן הקרח נמכרו בסכום כולל של 372 אלף דולר במכירה פומבית של פריטי היסטוריה טבעית בסוף השבוע. המכירה הפומבית גרפה סכום כולל של 1.55 מיליון דולר.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נמכר ב-421 אלף דולר
צילום: index open
מומלצים