שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אולמרט: יש ניצני סיכוי עם שכנינו
  בנאום בפני בכירי ארגון הבונדס מאירופה ודרום אמריקה פירט ראש הממשלה את מצבה הכלכלי של ישראל. הוא הביע אופטימיות גם לגבי הסיכויים להגיע להסכם שלום עם שכנותיה של ישראל. "אנו לקראת אפשרות של סיום הסכסוכים עם אויבינו - ובעיקר עם הפלסטינים", אמר

  משדר אופטימיות: ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר הערב (יום ד') כי מעמדה של ישראל בקהילה הבינלאומית חזק מאי פעם. עוד אמר כי מצבה של ישראל בשנת 2006 היה הטוב ביותר מאז קום המדינה בהיבט הכלכלי.

   

  בנאום בפני בכירי ארגון הבונדס של אירופה ודרום אמריקה, שהגיעו לירושלים, התייחס ראש הממשלה לחיזוק מעמדה של ישראל בעולם. "אנו רואים התחלת ניצנים של הבנה ממדינות שמעולם לא היו איתנו ביחסים, שמבינות שמדינת ישראל היא כוח שאי אפשר להתעלם מקיומו ואי אפשר להתעלם מעתידו. יש עוד דרך ארוכה ואויבים רבים, אבל יש גם התחלה של ניצנוצים אחרים של התפתחויות המצביעות על סיכוי, שבשנים הקרובות נצליח לעשות עוד כברת דרך לקראת אפשרות של סיום הסכסוכים עם שכנינו".

   

  עם זאת הזהיר אולמרט מפני שאננות. "אנו לא נשמוט אפילו לרגע אחד את הכוח הדרוש כדי לעמוד מול כל אויב, קרוב כרחוק. האויבים שלנו יודעים את העוצמה שלנו. באותה עת נעשה כל מאמץ וגם אם צריך לקחת סיכונים לכיוון של שלום ושכנות טובה לצד שכיננו. נסייע להם ליצור את המדינה שהם ראויים לחיות בה - לצד מדינת ישראל, ולא במקום מדינת ישראל.


  אופטימי. ראש הממשלה, אהוד אולמרט (צילום: דודי ועקנין)

   

  "יש עוד דרך ארוכה ואויבים רבים, אבל יש גם התחלה של התפתחויות המצביעות על סיכוי שנצליח בשנים הקרובות לעשות עוד כברת דרך, לקראת אפשרות של סיום הסכסוכים עם אויביה של ישראל - ובעיקר עם שכניה הפלסטינים", הוא אמר.

   

  ליהודים שהגיעו מאירופה ודרום אמריקה הוא אמר: "אתם הארגון שקשור קשר אינטימי ומיידי עם מדינת ישראל. במשך עשרות שנים השקעתם סכומי כסף אדירים בבנינה של המדינה. נדמה לי שהשנה יותר מכל שנה תהיה לכם הזדמנות לראות את פירות המאמץ הקולקטיבי האדיר הזה. שנת 2006 היא השנה הטובה ביותר שהייתה למדינת ישראל ב-59 השנים האחרונות".

   

  בהמשך נימק אולמרט את דבריו: "חלום מדינת ישראל - מאזן תשלומים חיובי. צמיחה גבוהה של 5.1 אחוזים ואינפלציה שלילית. ההשקעות בישראל היו הגבוהות ביותר בהיסטוריה - 24 מיליארד דולר. הבורסה הישראלית - כדאי להשקיע בה. השקל הישראלי התחזק לעומת הדולר היורד".  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים