שתף קטע נבחר

ניצב דוד צור הודיע על פרישה מהמשטרה

מפקד מחוז תל אביב צפוי לפנות לעסקים בשוק הפרטי, לאחר שבריחתו של האנס בני סלע הבהירה כי לא ימשיך בתפקידו ולא ימונה למפכ"ל המשטרה

מפקד מחוז תל אביב, ניצב דוד צור, הודיע בכנס לרגל יום העצמאות שנערך היום (ה'), כי הוא פורש מהמשטרה. מועד פרישתו ייקבע בתיאום עם מפכ"ל המשטרה הנכנס, ניצב דודי כהן.

 

מאז נמלט האנס בני סלע משוטרי הליווי של משטרת מחוז תל אביב, היה ברור כי ניצב צור לא ימשיך בתפקידו מאחר שמועמדותו לתפקיד המפכ"ל ירדה מהפרק. זאת למרות שמפכ"ל המשטרה החליט שלא לנקוט בצעדים נגדו בפרשה. אך מקורביו של צור אמרו לא פעם כי אם לא יקבל את תפקיד המפכ"ל יפרוש ממשטרת ישראל.


קראדי נפרד מצור, היום (צילום: יובל אראל, דוברות משטרת תל אביב) 

 

לפיכך, כשבוע לאחר הודעת השר אבי דיכטר על כך שלנעלי המפכ"ל החדש ייכנס ניצב דודי כהן מפקד מחוז המרכז, ולאחר שהבחירה אושרה על ידי ועדת טירקל, החליט ניצב צור להודיע על פרישתו מהארגון.

 

ניצב צור צפוי לצאת לעבוד במגזר הפרטי. בעבר כבר עסק בייעוץ לאבטחת אולימפיאדות וייתכן שגם באולימפיאדה הקרובה יעסוק בכך.

 

בטקס לציון יום העצמאות ה-59 נפרדה משטרת מחוז תל אביב גם מרב ניצב משה קראדי, מפכ"ל המשטרה היוצא. 

 

החודשיים האחרונים היו סוערים בצמרת המשטרה, לאחר שב-18 בפברואר הודיע המפכ"ל, רב-ניצב קראדי, על החלטתו לסיים את תפקידו בעקבות הממצאים הקשים של ועדת זיילר. לאחר מכן הודיע השר לביטחון הפנים כי מועמדו לתפקיד הוא נציב שירות בתי הסוהר, רב-גונדר יעקב גנות. האחרון הסיר את מועמדותו לקראת סוף מרס, כשהתברר לו שבוועדת טירקל לאישור מינויים בכירים התגבש רוב של שניים מול אחד נגד המועמדות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טקס הפרידה מניצב צור
צילום: יובל אראל לשכת דוברות משטרת תל אביב
דוד צור. הולך
צילום: חיים צח
קראדי. בפורשים
צילום: דורון גולן
כהן. מפכ"ל חדש
צילום: אבי מועלם
מומלצים