שתף קטע נבחר

בימין זועמים: למה לא חוקרים את דנה אולמרט?

פעיל הימין הקיצוני, איתמר בן גביר, מוחה על ההחלטה שלא לפתוח בחקירה נגד בתו של ראש הממשלה, על שהשתתפה בהפגנה מול ביתו של הרמטכ"ל לשעבר. לדבריו, בשל נסיבות דומות הוגש נגדו כתב אישום. "זו אפליה ואעתור על כך לבג"ץ", הוא אומר

הפרקליטות החליטה שלא לפתוח בחקירה נגד בתו של ראש הממשלה, דנה אולמרט, שהשתתפה בהפגנת פעילי שמאל שנערכה ביוני 2006 מול ביתו של הרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ. בעקבות ההחלטה אמר היום (א') פעיל הימין הקיצוני, איתמר בן גביר, שהגיש את התלונה נגד בתו של ראש הממשלה, כי בכוונתו לעתור לבג"ץ.

 

יום לאחר ההפגנה הגיש בן גביר תלונה במשטרת חברון נגד דנה אולמרט. בן גביר יחד עם ברוך מרזל הציגו למשטרה תמונות של שלטים מההפגנה שבהם נכתב: "שכנים, תשאלו את חלוץ למה הוא רוצח ילדים", "חלוץ הרוצח, האינתיפאדה תנצח". פעיל הימין טען כי הוא הורשע בעבר במקרה דומה בו העליב עובד ציבור, לאחר שהשתתף בהפגנה נגד חבר הכנסת רן כהן (מרצ), הפגנה שבמהלכה קראו לו רוצח.

 

ממשרד המשפטים נמסר כי "עמדת הפרקליטות היתה, שבהפגנה אכן נישאו שלטים שונים ואף נאמרו דברים אשר עוררו חשד לביצוע עבירות של העלבת עובד ציבור והתנהגות פסולה במקום ציבורי, אולם, בנסיבות העניין הכוללות, ובין השאר לאור העובדה שהיה קושי לייחס את הכיתובים והצעקות למי מן המפגינים, לרבות לדנה אולמרט, ולאור המדיניות המרוסנת והמצמצת של התביעה הכללית בענייינים מעין אלה, הוחלט כי אין מקום להמשיך בהליכים פליליים נגד מי מן המעורבים".

 

על ההחלטה בעבר להעמיד את בן גביר ומרזל לדין, נמסר ממשרד המשפטים: "באשר להשוואה בין המקרה של בן גביר למקרה של דנה אולמרט - אין בידנו אלא להסתפק באמירה כי כל תיק נבחן על-פי מכלול הנסיבות שלו, ובמקרה זה ברור כי הן שונות. כתב האישום נגד בן גביר, הכולל מספר עבירות, מדבר בעד עצמו".

 

בתגובה להחלטה שלא לפתוח בחקירה, אמר בן גביר: "מדובר באפליה פסולה ונעתור לבג"ץ על ההחלטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
דנה אולמרט בהפגנה
צילום: שאול גולן
צילום: אוריאל הרשקו
בן גביר. אפליה
צילום: אוריאל הרשקו
מומלצים