שתף קטע נבחר

הממשלה אישרה פה-אחד את מינוי כהן למפכ"ל

המפכ"ל המיועד יכנס לתפקידו ב-1 במאי ויחליף את רב-ניצב משה קראדי. ראש הממשלה: "קראדי הוא מפקד מהולל אשר שירת עשרות שנים את מערכת הביטחון, איש הגון ונקי כפיים"

הממשלה אישרה הבוקר (יום א') פה אחד את מינויו של ניצב דודי כהן למפכ"ל המשטרה. כהן, שיועלה לדרגת רב-ניצב, יכנס לתפקיד ב-1 במאי. ראש הממשלה הודה בפתח הישיבה למפכ"ל היוצא, רב-ניצב משה קראדי. "אני מודה מעומק הלב לקראדי, מפקד מהולל אשר שירת עשרות שנים את מערכת הביטחון, איש הגון ונקי כפיים", אמר אולמרט.

 

השר לביטחון הפנים, אבי דיכטר אמר כי "המינוי נעשה לאחר שרב-ניצב משה קראדי הודיע בפברואר שהוא מסיים את תפקידו". דיכטר בירך את קראדי על האופן שבו הוא מעביר את התפקיד לניצב כהן ואמר כי "מדינת ישראל תדע לגמול לו על-כך". הוא הוסיף כי לדודי כהן יש את כל הכישורים הדרושים לכהן כמפכ"ל ואמר כי "המינוי הוא מנוף חשוב למלא את יעדי המשטרה".

 

ב-10 באפריל הודיע דיכטר כי מפקד מחוז המרכז, ניצב דודי כהן, הוא מועמדו החדש למפכ"ל ה-16 של המשטרה - זאת לאחר שהמועמד הקודם, רב-גונדר יעקב גנות הסיר את מועמדותו  לתפקיד ב-26 במארס.

 

בעקבות הסרת מועמדותו של גנות נאלץ דיכטר לחפש מועמד אחר. השר לביטחון הפנים חיפש מועמד שיגיע מחוץ לשורות המשטרה, אך לאחר שכל מי שפנה אליו סירב להצעתו, בחר דיכטר את כהן - מועמד מתוך המשטרה.

 

בתקופה הקרובה יחליטו המפכ"ל המיועד כהן וסגנו המיועד, ניצב שחר אילון, על שורה של מינויים לתפקידים בכירים בצמרת המשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זה שיוצא וזה שבא. קראדי וכהן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים