שתף קטע נבחר

אגודת ההומואים והלסביות דורשת: שלמה שרף לדין

האגודה לזכויות הפרט בישראל שלחה מכתב ליועץ המשפטי בו היא דורשת להגיש כתב אישום נגד הפרשן, שאמר: "הייתי מקיים את מצעד הגאווה באילת, מעביר אותם את הגבול ולא מחזיר אותם"

להתקפה הזו הוא לא ציפה. מאמן נבחרת ישראל בעבר ואחד מפרשני הכדורגל המובילים בארץ כיום, שלמה שרף, פתח פה גדול על כמעט כל אחד במדינה. עכשיו מגיעה התגובה, ודווקא לא מהברנז'ה הספורטיבית. האגודה לזכויות הפרט בישראל (לזכויות הלסביות, הומואים, הטרנסג'נדרים והביסקסואלים) פנתה היום (א') ליועץ המשפטי לממשלה במטרה שזה יגיש כתב אישום נגד שרף בעקבות התבטאויותיו כנגד הקהילה בראיון שנערך עימו בעיתון 'העיר'.

 

בראיון, שפורסם ביום שישי האחרון, אמר שרף, בין היתר: "אתה יודע איפה אני הייתי עושה את מצעד הגאווה? באילת, ליד הגבול. מעביר אותם את הגבול ולא מחזיר אותם". עורך הדין ערן לב, פרקליטה של האגודה לזכויות הפרט, אמר במכתבו ליועץ המשפטי מני מזוז כי דברים אלו מהווים קריאה לגירוש ציבור שלם של אזרחים ממדינת ישראל, אך ורק בשל נטייתם המינית. בנוסף, אמירות אלו מהוות, לטענתו, הסתה לגזענות והסתה לאלימות.


מצעד הגאווה. שרף רוצה להעבירו לאילת (צילום: גיל יוחנן)

 

"דווקא עם פרוש יום העצמאות ה- 59 דומה כי שוררת כיום אווירה קשה של הסתה ואלימות כנגד חברי קהילת הלסביות, ההומואים, הטרנסג'נדרים והביסקסואלים", נאמר במכתב ליועץ המשפטי.

"אווירה זו באה לידי ביטוי בגילויי אלימות קשים ואף בניסיון לרצח במהלך מצעד הגאווה שנערך בירושלים ב-2005, כמו גם במסע ההסתה שהתנהל בשנה שעברה כנגד מצעד הגאווה שאמור היה להתקיים בעיר, מסע הסתה אשר הוביל בסופו של דבר לביטול המצעד".

 

לב הזכיר במכתב את דבר חשיפתו של מטען חומר נפץ בבית שמש, אשר יועד כנגד משתתפי מצעד הגאווה הקרוב, ובעקבות זאת דרש ממזוז להגיש כתב אישום נגד שרף, בגין דבריו בתקשורת. "לנוכח הרושם ההולך ונוצר כאילו דמם וכבודם של חברי הקהילה הנו הפקר, נוצר צורך דחוף בנקיטת אמצעים חמורים כנגד פרסום דברי הסתה כה קשים", מבהירה האגודה לזכויות הפרט.

 

ההסתבכות הקודמת של שרף אירעה רק לפני חודש, אז אמר על חלוץ הפועל תל אביב, איבזיטו אוגבונה: "הייתי שם אותו בכלוב ושולח לניגריה". האדומים זעמו על ההתבטאות הזו והגיבו: "שרף הוא לא יותר מגזען עלוב".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
שלמה שרף
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים