שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סיוון שביט ביטלה השתתפותה בערב זיכרון

  הזמרת עזבה את הטקס שארגנה תנועת לוחמים לשלום בתל אביב, לאחר שנודע לה כי באירוע ינאמו גם דוברים פלסטינים. שביט: "חשבתי שלא נכון לערבב את הנושא הפוליטי ביום כזה"

  דרמה בטקס הזיכרון שנערך הערב (א') בתיאטרון תמונע בתל אביב. בערב, אותו יזמה וארגנה תנועת "לוחמים לשלום", אמורה הייתה להופיע הזמרת סיוון שביט, אך לאחר שנודע לה כי באירוע ישאו דברים גם דוברים פלסטינים, היא החליטה לעזוב את המקום.

   

  אליק אלחנן, מהתנועה שארגנה את הערב, סיפר ל-ynet: "סיוון שביט הייתה אמורה להופיע הערב בטקס. כשהגיעה שביט למקום, היא גילתה כי בערב ינאמו גם דוברים פלסטינים שיספרו על השכול הפלסטיני. לאחר דיון עם מארגני הערב, בחרה שביט לעזוב את המקום, דקות ספורות לפני תחילתו".

   

  תנועת לוחמים לשלום היא קבוצה של פלסטינים וישראלים שלקחו חלק פעיל במעגל האלימות באזורנו – הישראלים כחיילים בצה"ל והפלסטינים כחלק מהמאבק האלים לחירות הפלסטינית. חברי התנועה קוראים לסיום הכיבוש, להתנגדות גורפת לכל סוג של אלימות ולהכרה בקיומם של שותפים לדיאלוג. אלחנן עצמו הוא אח שכול: אחותו סמדר נהרגה בפיגוע בירושלים בשנת 96'.

   

  האירוע שנערך היום התמקד בזכרם של קורבנות האלימות ההדדית באזור המזרח התיכון. "אנחנו רוצים להזכיר שהמלחמה אינה גזירת גורל ושהדרך הראויה ביותר לכבד את זכר הנופלים היא על ידי מאבק עיקש להפסקתה", אומרים חברי התנועה. "בשבילנו, חברי התנועה הישראלים, נקשר השכול הלאומי שלנו והשכול הפרטי של חלקינו לכאב ולאובדן של העם השכן. הבנו שאין עוד ביכולתנו להפריד בין השניים". במהלך הערב נשאו דברים משפחות משני הצדדים והופיעו הזמרים נועם רותם ודן תורן.

   

  סיוון שביט מסרה בתגובה: "הביטול נבע מאי הבנה מצערת לגבי תכני האירוע וההקשר הפוליטי של הערב. אני בהחלט מסכימה שיש מקום וחשיבות להתייחס לסבל ולשכול של העם הפלסטיני, אבל חשבתי שאני מוזמנת לערב זיכרון אלטרנטיבי לחללי צה"ל ולא הרגשתי שזה נכון לערבב את הנושא הפוליטי ביום כזה".

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מיכאל קרמר
  שביט. עזבה כמה דקות לפני תחילת הערב
  צילום: מיכאל קרמר
  לאתר ההטבות
  מומלצים