שתף קטע נבחר

א-סאנע לבשארה: תהיה חזק, אנחנו מאחוריך

חבר הכנסת המתפטר עזמי בשארה וחבר הכנסת המכהן טאלב א-סנע נפגשו בדוחא בירת קטאר. א-סאנע חיזק את ידיו של בשארה, וגם נפגש עם שר החוץ הסורי

חבר הכנסת טאלב א-סאנע (רע"ם-תע"ל) נפגש היום (ב') בדוחא בירת קטאר עם חבר הכנסת המתפטר עזמי בשארה, שהגיע ממצרים. א-סאנע חיזק את ידיו: "תהיה אמיץ וחזק. כולנו עומדים מאחוריך". בשארה צפוי לשאת מחר דברים במסגרת הכנס בקטאר.

 

יו"ר בל"ד הגיש את מכתב ההתפטרות לשגריר ישראל בקהיר, שלום כהן. במכתב ההתפטרות הוא כתב: "מאז הבחירות האחרונות גמלה בלבי ההחלטה להתפטר מהכנסת ולפנות יותר זמן לכתיבה הגותית וספרותית, מה עוד שתמיד האמנתי שאני נמצא בכנסת בשליחות ולא כמקצוע". את מקומו בכנסת יתפוס עו"ד סעיד נפאע.  

 

א-סאנע נפגש גם עם שר החוץ הסורי, ואליד אל מועלם, ועם שר החוץ של לבנון, פאוזי סלוח. א-סאנע ישהה בקטאר עד יום חמישי, וישתתף יחד עם שאר בני שיחו בכנס הדן בדמוקרטיה, בהתפתחות הכלכלית ובסחר החופשי. פרט למארחים הקטארים, ישתתפו מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, ומזכ"ל הליגה הערבית, עמרו מוסא.

 

בשולי הכנס נפגש א-סאנע עם המארח, אמיר קטאר חמד בן חליפה אל ת'אני, וכן עם ראש הממשלה ושר החוץ הקטארי, חמד בן ג'אסם אל ת'אני. הוא הדגיש בפני בני שיחו את חשיבות יוזמת השלום הערבית לקידום השלום וכן את הצורך בהידוק הקשרים בין האוכלוסייה הערבית בישראל לבין מדינות ערב. בשיחתו הקצרה עם שר החוץ הסורי שוחח עמו א-סאנע על יוזמת השלום הערבית, על הצורך בקידום השלום ועל מחוייבותה של כל מדינה לקדם את תהליך השלום. אל מועלם השיב כי הסורים רציניים בכוונותיהם לשלום ומושיטים את ידם לישראל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בשארה במצרים, לפני צאתו לקטאר
צילום: איי אף פי
צילום: דודי ועקנין
חיזוק מח"כ א-סאנע
צילום: דודי ועקנין
מומלצים