שתף קטע נבחר

סקר: בני נוער לא מדברים עם זרים ברשת

למרות החשש מהסכנות הטמונות ברשתות חברתיות, מתברר כי מרביתם של בני הנוער לא מאפשרים לכל אחד לצפות בפרופיל שלהם ברשת, והם מתעלמים מפניות של אנשים זרים

מתברר כי בני הנוער אחראים וזהירים יחסית בכל הנוגע לפרסום מידע אישי ברשת. 55 אחוז מבני הנוער בארה"ב מפרסמים דפי פרופיל באתרי רשתות חברתיות אך רובם נמנעים מלפרסם בהם מידע אישי שיעזור, לדבריהם, לאתר אותם. כך על פי סקר של ארגון Pew (להורדה ב-PDF).

 

הרשתות החברתיות כמו Myspace, בהן מפרסמים בני נוער תמונות, קטעי וידאו ובלוגים, נחשבות בעיני הורים אמריקנים כמקומות מסוכנים לבני נוער, וכ"אזורי ציד" בו פדופילים יכולים לאתר בני נוער ולפתות אותם להיפגש גם בעולם האמיתי, ושם לפגוע. לאחרונה תבעה אם את הרשת החברתית הפופולרית Myspace בסכום של 30 מיליון דולר לאחר שבתה בת ה-13 התוקפה מינית על ידי צעיר שהכירה באתר, אך תביעתה נדחתה.

 

מידע שגוי בפרופיל האישי

מרבית בני הנוער המחוברים לרשת (כ-82 אחוזים), על פי הסקר, פירסמו את השם הפרטי, כ-79 אחוזים פירסמו תמונה שלהם, כ-49 אחוזים פרסמו את שם בית הספר בו הם לומדים, ורק כ-2 אחוזים פירסמו את מספר הטלפון הסלולרי שלהם.

 

על פי הסקר, 66 אחוז מבני הנוער שפירסמו פרופיל, מגבילים אותו בצורה כלשהי והוא אינו זמין לצפיה על ידי כל גולשי האינטרנט - חלק מהרשתות החברתיות מאפשרות לגולשים לאשר את הצפיה בפרופיל עבור רשימות מוגדרות של גולשים אחרים. מתוך אלה שכן מאפשרים לכולם לצפות בפרופיל שלהם, כ-46 אחוזים סיפרו כי הם מפרסמים מידע שגוי במטרה להגן על עצמם מזיהוי - בשביל שלא יכולו להגיע אליהם, אך גם למטרות שעשוע.

 

לא מדברים עם זרים

"בני הנוער, ברובם", נכתב בדברי ההסבר לסקר, "נוקטים בצעדים להגן על עצמם ברשת מהסכנות הברורות. בני הנוער (....) מאזנים בין שמירה על חלק מהמידע בפרטיות והצגתו רק

לחברים המוכרים, לבין השתתפות בתהליך של יצירת תוכן בפרופיל שלהם והיכירות עם חברים חדשים". מרבית בני הנוער עושים שימוש ברשתות החבתיות על מנת להיות בקשר עם אנשים שהם כבר מכירים, אך עם זאת, כחצי מהם עושים בהן שימוש גם כדי להכיר אנשים חדשים.

 

למרות הרצון להכיר חברים חדשים, בני הנוער, כך עולה מהסקר, מחילים את הכלל של "אל תדבר עם זרים" גם ברשת. כ-32 אחוז מהנשאלים סיפרו כי פנו אליהם דרך הרשת אנשים זרים, אך כ-65 אחוז מתוך אלה שקיבלו פניה כזו התעלמו ממנה או מחקו אותה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנוער זהיר ברשת
צילום: index open
מומלצים