שתף קטע נבחר

עמי אילון: רמת הגולן תוחזר - היישובים יישארו

האם המועמד לראשות העבודה מוכן לוותר על הגולן תמורת הסדר חכירה ארוך טווח? עיתון אינטרנטי, שמתיימר להציג את חזונו, מתפאר בכותרתו הראשית: יש הסכם

חבר הכנסת עמי אילון, המועמד לרשות מפלגת העבודה, עדיין רחוק מניצחון בטוח בבחירות, אבל מטהו ממהר להפיץ את תוכניותיו של "ראש הממשלה לעתיד", עמי אילון. בין היתר, מתכוון כנראה אילון לוותר על הגולן תמורת הסכם חכירה ארוך-טווח, אם יגיע לכס ראש הממשלה.


העיתון של אילון

 

בימים האחרונים הפיץ מטהו של אילון עיתון אינטרנטי של הפעילים בשטח, שבו הם פורשים את תוכניותיו של עמי אילון לשנת 2010. על-פי העיתון, אילון יהיה ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל. אילון מציג בעיתון את כוונתו להגיע להסדר עם הסורים, במסגרתו רמת הגולן תוחזר לסורים, אך תוחכר לישראל ל-99 שנים. היישובים הישראליים ישארו לפי שעה במקומם לפי אותה תוכנית.

 

עוד מתפאר אילון באותו גליון אינטרנטי כי אם יהיה ראש הממשלה ישראל תחשב לאחת המדינות המתוקנות בעולם מבחינת שלטון החוק וניקיון הכפיים שלו. תקציב החינוך והמדע, מגלה אותו עיתון, גבוה מתקציב הביטחון לראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל.

 

במטהו של אילון אמרו הערב ל-ynet כי "עמדותיו של עמי אילון בנושא רמת הגולן הן קצת יותר ימינה מברק וקצת יותר שמאלה מנתניהו". עוד הסבירו כי "המשמעות של החכרת רמת הגולן אינה

ויתור על רמת הגולן, אלא להיפך. מטרת העיתון, שהופץ על-ידי צעירי המטה, היא להעביר מסר של תקווה, שיכולה להיות מנהיגות אחרת, והדברים יכולים להיות בצורה אחרת. זוהי אנטיתזה מוחלטת למה שמתנהל כעת במדינת ישראל".

 

בתוך כך, חבר הכנסת אופיר פינס הגיש ליו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ, ולמזכ"ל העבודה איתן כבל 290 חתימות של חברי מרכז בדרישה לכנס לאלתר את מרכז המפלגה, וזאת כדי לדון בפרישתה של העבודה ממשלת אולמרט.

 

לדברי פינס, "אין יום בו איננו למדים על פרשה חדשה, חקירה חדשה או השעייה חדשה. מדובר בממשלה שאיבדה את אימון הציבור ואת היכולת לשלוט. על מפלגת העבודה להפסיק להיות סרח עודף בממשלה. על העבודה לצאת מן הממשלה ולבנות אלטרנטיבה שלטונית אל מול נתניהו והליכוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילון. הסדר בגולן
צילום: הרצל יוסף
מומלצים