שתף קטע נבחר

רן כהן: על בשארה להתייצב בישראל

"אני קורא לבשארה לתת תשובות לשאלות הקשות בשפה העברית כפי שידע לעשות מעל בימת הכנסת", הגיב ח"כ כהן לחשדות שהותרו לפרסום נגד יו"ר מפלגת בל"ד. בישראל ביתנו טענו: "בשארה וחבריו חצו מזמן את הגבול, אך המדינה טמנה את ראשה בחול", ואילו במפלגת בל"ד דורשים: התירו את כל החשדות לפרסום כדי שהציבור יידע שמדובר ברדיפה פוליטית. לדבריהם, "בשארה מוסר ד"ש"

"החשדות נגד בשארה כבדים, על פניו זה נראה חמור. אני קורא לבשארה להתייצב בישראל ולתת תשובות לשאלות הקשות בשפה העברית כפי שידע לעשות מעל בימת הכנסת". כך אמר אחר הצהריים (יום ד') ח"כ רן כהן (מרצ) בעקבות פרסום החשדות נגד הח"כ לשעבר עזמי בשארה, יו"ר מפלגת בל"ד.

 

בשארה חשוד במסירת מידע לאויב בעת מלחמת לבנון השנייה - קרי: לחיזבאללה, עבירות על חוק איסור הלבנת הון ועבירות נוספות, שטרם הותר לפרסמן.

 

יו"ר סיעת המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, הגיב לדברים באומרו: "החשדות נגד בשארה מוכיחים כי לכנסת ישראל חדרו סוסים טרויאנים המשמשים גיס חמישי. על הגופים המוסמכים ללכוד את בשארה בכל מקום שבו הוא מנסה לתפוס מחסה, ולהביאו לדין ומשפט בישראל".  

 

בהודעה שפרסמה סיעת ישראל ביתנו נמסר: "עזמי בשארה הוא לא הבעיה אלא חלון הראווה שלה. בשארה וחבריו חצו מזמן את הגבול, אך המדינה טמנה את ראשה בחול. 'ישראל ביתנו' ניסתה בעבר למנוע את כניסת הסוס הטרויאני למשכן הכנסת ואפשר רק לדמיין אלו נזקים ניתן היה למנוע לביטחון המדינה אם עמדתנו הייתה מתקבלת".

 

ח"כ ישראל חסון (ישראל ביתנו) הפנה אצבע מאשימה לעבר בג"ץ שאישר בעבר את השתתפות רשימת בל"ד בבחירות לכנסת, לאחר שוועדת הבחירות המרכזית פסלה את השתתפותה, לקראת הבחירות לכנסת בשנת 2003. "היהירות והזחיחות שוב עלו למדינת ישראל ביוקר. לאור התוצאות הקשות אליהן נחשפו היום - על בג"ץ לערוך חשבון נפש נוקב עם עצמו, לאחר שביטל את פסילת בל"ד שהתמודדה לכנסת ה-16".

 

ח"כ גלעד ארדן (ליכוד), טען כי פרסום החשדות "מוכיח שמעולם לא הייתה לבשארה נאמנות למדינת ישראל. יש להתייחס אליו כעת כאל עבריין נמלט".

 

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) הצטרף אף הוא לקולות הח"כים מהימין, כשאמר: "כנסת ישראל צריכה להאשים רק את עצמה בכך שהיא מרשה לעצמה לישון עם האויב, ובכך היא מאשרת ל'בוגד' מסוגו של בשארה לשמש כנציג ציבור. היד הקלה שניתנה למפלגות הערביות ולנציגיה בהתמודדות לכנסת קיבלה כרטיס אדום. אני קורא קורא ליו"ר הכנסת לשלול מבשארה את כל ההטבות המגיעות לו כח"כ לשעבר, ולקנוס אותו על על אלו שכבר קיבל".  

 

בהקשר זה פנה ח"כ אורלב למנכ"ל הכנסת אבי בלשניקוב, בדרישה שיורה לחשב הכנסת להקפיא לאלתר את תשלום דמי פיצוייו ודמי ההסתגלות של בשארה. בלשניקוב מסר בתגובה ל-ynet כי פנייתו של אורלב תועבר ליו"ר הכנסת דליה איציק, לצורך התייעצות עם הגורמים המוסמכים.

 

ח"כ יואל חסון (קדימה) הודיע כי יפעל להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לחקר נסיבות הפרשה. "היום נחשף פרצופו האמיתי של גדול בוגדי ישראל", אמר חסון. "הכנסת צריכה לקיים בדק בית יסודי ואני מתכוון לפעול להקמתה של ועדת חקירה פרלמנטרית, לאלתר, שצריכה לבדוק ולתת את דעתה בנושא סיווג בטחוני לח"כים בכלל ולמפלגות ערביות בפרט".

 

ח"כ יצחק גלנטי (גמלאים) מסר, כי "בכל מדינה מתוקנת היה עזמי בשארה מועמד לדין בעוון בגידה. קשה להאמין שח"כים מסיעת בל"ד לא היו מודעים למעשיו של בשארה, אני דורש לבדוק את הנושא לעומק. כולי תקווה כי הוא יובא לארץ במהירות ויועמד לדין בגין המעשים הנפשעים שלו כנגד מדינת ישראל ותושביה, ערבים ויהודים כאחד".

 

גם בסיעת ש"ס דורשים להביא את בשארה למשפט בישראל. יו"ר הסיעה, ח"כ יעקב מרגי אמר: "בשארה התגלה כ'טנק טרויאני' שהפנה את הקנה שלו לעבר תושבי ישראל וכל זאת בחזות אינטלקטואלית המושתתת על שנאה והרס".

  

בשארה מוסר ד"ש

ואילו בסיעתו של בשארה עצמו, דורשים פרסום מלא של סעיפי החשד נגד יו"ר המפלגה. "אנחנו רוצים פרסום מלא שהציבור ידע מהן האשמות ומה עומד מאחוריהן", אמר ח"כ ג'מאל זחאלקה. נציגי המפלגה סבורים כי הפרסום המלא "יאפשר לנו להגיב על האשמות האלה, להסביר לציבור שיש כאן עניין של חיסול פוליטי ותפירת תיק בשל שינוי כללי המשחק וניסיון לחרוץ מחלוקת פוליטית בחדרי חקירות ובבתי משפט".

 

בהודעה מטעם הסיעה נמסר: "כל בר דעת במדינה יכול לחשוב ולהבין בעצמו שההאשמות מצוצות מהאצבע. כך למשל מפיצים באתרי אינטרנט שונים מידע שבשארה שימש כ'תצפיתן' של חיזבאללה. האם באמת סבור מישהו שיש בזה אמת? אנו קוראים לציבור לא להתפתות לדברי הבל אלה, שכל מטרתם היא להסית את הדיון: בשארה הביע את עמדותיו על המלחמה ועל ההתנגדות הלבנונית בגלוי. בל"ד עמדה על זכותה וחובתה להתנגד למלחמה בזמן אמת, לגנות את פשעיה ופושעיה ולהביע סולידריות עם קורבנות התוקפנות, בהפגנות בתל-אביב, חיפה, אום אל פחם, נצרת ובעשרות יישובים אחרים, ולאחר המלחמה בביירות, בביקור סולידריות של חברי הכנסת של בל"ד עם סבלו של העם הלבנוני תחת ההתקפה הישראלית. עזמי בשארה ועמו חברי הכנסת מבל"ד נסעו בגלוי לסוריה וללבנון ונפגשו שם בגלוי עם מנהיגים שעמם ליבנו את המצב. מסע ההסתה הנוכחי בא במקום התמודדות רצינית עם טענות אלה". 

ח"כ זחאלקה הוסיף כי הוא עומד בקשר עם בשארה, אך סירב למסור פרטים לגבי מועד חזרתו ארצה. "קודם על הסערה להירגע", הבהיר. "אנחנו משוחחים כל הזמן. הוא ישוב לארץ, אבל לא ייכנע לכללי המשחק האנטי דמוקרטיים שהמשטרה והשב"ס מנסים להכתיב. אולם לא מדובר בחקירה, מדובר בניסיון חיסול פוליטי".

 

עורך הדין פואד סולטני המייצג את זחאלקה טען כי "מדובר ברדיפה פוליטית וכל חבר כנסת ערבי בישראל הוא נרדף". גם הוא סיפר כי הוא עומד בקשר עם בשארה. "הוא מרגיש טוב והוא מוסר ד"ש", הוסיף. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בשארה. חשוד בהעברת מידע
צילום: איי אף פי
זחאלקה. לפרסם הכל
צילום: עופר עמרם
אורלב. ללכוד אותו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים